Zpravodajství

Kvůli zapomenuté roušce v pacientce padaly tresty

Kvůli zapomenuté roušce v pacientce padaly tresty
Zdroj: TV Nova

Soud v Krnově vynesl rozsudek nad chirurgem a dvěma zdravotními sestrami. Zdravotníci měli před dvěma lety při operaci žlučníku zapomenout v těle pacientky bavlněnou roušku.

Paní Kořínková šla před dvěma lety do Krnovské nemocnice na běžnou operaci žlučníku. Ta podle lékařů dopadla dobře. Po několika dnech ale nečekaně začala mít potíže. Z rány stále vytékal hnis, denně převazy, denně to bylo zahnisané, říká.

Až téměř po dvou měsících co paní Kořínková docházela na pravidelné převazy, lékaři zjistili, že má v břiše zašitou roušku 25x25cm.

Chyba byla na straně sester, které použité roušky po operaci špatně spočílaty. Vinu nese ale také chirurg, který měl jak svou tak i práci sestrer lépe kontrolovat.

Krnovský soud dnes nad všemi hříšníky vynesl rozsudek. Lékař, který byl za podobnou nedbalost už jednou odsouzen, musí zaplatit pokutu 50 tisíc korun a 3 roky nesmí vykonávat lékařskou praxi.

Jedna zdravotní sestra dostala čtyřměsíční podmínečný trest a druhá odešla bez trestu.

Případ zapomenuté roušky bude mít pravděpodobně pokračování. Jak státní zástupkyně, tak i obhajoba lékaře a jedné ze sester si ponechali 8 denní lhůtu během které se mohou odvolat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz