Zpravodajství

VIDEO: Nebe nad Zlínem zahalil černý kouř

VIDEO: Nebe nad Zlínem zahalil černý kouř

Od rána se nad Zlínem valil hustý černý kouř. V centru města hořel sklad areálu bývalého Svitu Zlín. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek. Při rozsáhlém požáru se zranili dva lidé, utrpěli psychický šok a nadýchali se zplodin. Příčiny požáru se šetří, řekl pro nova.cz mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček. Reportáž připravuje Martina Julinová.

Jeden z mužů se nadýchal kouře při útěku, kdy musel proběhnout zakouřenými prostory budovy, uvedl pro náš server Mitáček. Muž byl ošetřen záchranáři.

Zlíňané raději neměli otvírat okna

Požár byl hlášen v 9:19. Nad městem byl i z velké dálky vidět hustý dým. Ve skladu hořela kartonáž a izolace. Zásah hasičů byl složitý. Oheň se jim podařilo zlikvidovat až po hodině. Do ovzduší šly mezitím nebezpečné zplodiny.

Hasiči varovali obyvatele Zlína, aby nejlépe vůbec neotvírali okna a dětem a seniorům doporučovali nevycházet z domů, řekl Mitáček.

V areálu bývalé firmy hořelo prostranství asi 30 krát 20 metrů velké. Příčiny požáru se vyšetřují. Zvažuje se nedbalost nebo technická závada. Objekt byl totiž v rekonstrukci.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz