Zpravodajství

VIDEO: Pro Genesis se staví obří pódium u Sazka Areny

VIDEO: Pro Genesis se staví obří pódium u Sazka Areny

Slavná britská kapela Genesis zahraje ve středu večer v Praze. Na parkovišti u Sazka Areny u stanice metra Českomoravská se již teď staví gigantické pódium a tribuny. Show má začít ve 20 hodin, Genesis nebudou mít předkapelu. Návštěvníkům koncertu je doporučováno přijet na místo městskou hromadnou dopravou, řekl pro nova.cz mluvčí pořádající agentury Interkoncerts Petr Novák.


Genesis mají zahrát přibližně 25 skladeb jako průřez svou téměř čtyřicetiletou hudební historií. Skalní fanoušci této rockové legendy spekulují, kolik starých skladeb Genesis zařadí do svého repertoáru.

Co vzkázal Phil Collins českým fanouškům?!

 

 

Návštěvníci by na místo určitě neměli přijet autem, jelikož nebude dostatek místa pro parkování. Genesis zřejmě začnou hrát ještě za světla.

Monstrózní pódium se u Sazka Areny již staví. Připraveny jsou také tribuny pro sedící diváky. Očekávaná návštěva je okolo 20 tisíc lidí. Vstupenky jsou stále v prodeji. V kolik hodin Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford, Chester Thompson a Daryl Stuermer dorazí do Prahy, nechtěl mluvčí agentury specifikovat.

Dnes v úterý večer zahrají v Linzi, po pražském koncertu se přesunou do polských Katowic. Turné začali ve finských Helsinkách. Evropská část jejich koncertní šňůry bude končit vystoupením v Římě, které je pro návštěvníky zdarma.

Koncert v Praze byl dvakrát přesunut. Původně měli Genesis hrát v Budapešti, ale kvůli technickým parametrům bylo vystoupení přesunuto na pražský fotbalový stadion Evžena Rošického.

Kvůli malé bráně stadionu, kterou by nemohly v krátkém čase projet kamiony s aparaturou, však bylo i toto místo nahrazeno. Na parkoviště u Sazka Areny mohou kamiony podle slov Nováka přijet všechny v jeden čas, a proto výstavba zcela nevídané scény bude zvládnuta ve stanoveném čase.

Fanoušci se mohou těšit na výpravnou show, jaká je u koncertů této legendy obvyklá. Scéně opět budou dominovat velké obrazovky a mohutná sestava světel.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz