Zpravodajství

Dovolená v zahraničí už Čechy tolik netáhne

Co se výběru dovolené týče, Češi velmi zásadně změnili svůj vkus. Kvůli dlouhodobě nádhernému počasí s teplotami často přesahujícími 30 stupňů klesá zájem o dovolené v zahraničí a naopak rapidně přibývá lidí, kteří se rozhodli strávit dovolenou u nás. Podle Asociace cestovních agentur se letos podle jejich statistik pro dovolenou v Česku rozhodlo přes 56 procent lidí.

Pan Jáč z Liberce pracuje jako profesor na technické univerzitě. Dovolenou v zahraničí by si sice finančně mohl dovolit, přesto se ale rozhodl strávit volno na své chalupě. A podobně jako on smýšlí více než polovina Čechů.

"Pojedeme na Vltavu letošní rok, protože je to pro nás příjemný." "Opálim se stejně asi na tom Vranově jako u moře, tak se těšíme," říkají lidé.

Opačnému trendu se už přizpůsobilo také mnoho cestovních kanceláří. "Prodáváme nejvíce tuzemských rekreací, lidi dnes volí to tuzemsko přece jenom raději než zahraničí, říkají."

A to i přesto, že tuzemská dovolená přijde na téměř stejné peníze jako dovolená u moře. Kromě skvělého počasí je podle odborníků na cestovní ruch důvodů, proč nás už tolik netáhne zahraničí, hned několik.

Česká republika již nabízí stejný standard služeb jako západní země. To znamená opravená centra měst, výborné jídlo, kvalitní ubytování a s tím také přichází změna myšlení.

Znamená to tedy, že Češi se už nestydí za tuzemskou dovolenou. Mnoho lidí, především rodiny s dětmi, na dovolené u nás láká i to, že nemusí nikam daleko cestovat a v případě potřeby se mohou rychle vrátit domů. A v neposlední řadě, podle odborníků jsme se už prostě cestování do zahraničí dosytosti nabažili.

Po sametové revoluci už byl totiž v cizině skoro každý z nás.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz