Zpravodajství

Dámské kalhotky už motorkářům nepomůžou

Dámské kalhotky už motorkářům nepomůžou
Zdroj: TV Nova

Poslanci přitvrdili v boji s motorkáři, kteří porušují dopravní předpisy a vysmívají se policistům. Zákonodárcům vadí, že řidiči motorek zakrývají státní poznávací značky. Odhlasovali, že za to napříště bude hrozit nejen pokuta, ale i získání hned čtyř trestných bodů.

Mnozí motorkáři si nelámou hlavu s rychlostí a řítí se po silnicích jako o závod. Před policisty se pak nezdráhají ujet. Navíc mají fígl, jak obelstít měření rychlosti.

Jednoduše se postarají o to, aby jejich poznávací značka byla nečitelná. Hitem je navléci na ni dámské kalhotky.

 

Pokud se policistům přeci jen podařilo takové motorkáře polapit, maximálně jim doteď mohli dát pokutu, ale ne trestné body. Motorkáři si tak z nich většinou nic nedělali.

Poslanci také zmírnili silniční zákon

 

Tomu by ale mělo odzvonit. Poslanci totiž schválili novelu silničního zákona, která počítá s mnohem přísnějším postihem motorkářů. Napříště to bude za pokutu i body.

 

Poslanci změnili i několik dalších sporných věcí v bodovém systému. Pokuta 50 tisíc korun už třeba nebude hrozit člověku, který zraní při nehodě pouze sám sebe. Možná si vzpomínáte na cyklistu, který spadl z kola, zranil se a ještě měl za to zaplatit.

 

Sněmovna také zmírnila tresty za parkování na pěší zóně. Stražníci už za tento přestupek nebudou dávat body, ale jen vybírat pokuty. Zákon ale musí ještě posvětit senát a podepsat prezident.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz