Zpravodajství

Parkoviště díky Genesis včera světélkovalo

Vzpomínáte, jak jste onehdá navštívili koncert a dnes si z něj pamatujete pouze dav polonahých sexy slečen, těžko si však vybavujete, které zpěvačce celá show patřila? To se návštěvníkům včerejšího koncertu kapely Genesis stát nemůže. K nezapomenutelné atmosféře stačilo pódium pro pět muzikantů. Jako support skupině posloužila jen scéna s bohatými světelnými efekty.

Velkolepá podívaná na Českomoravské začala patnáct minut po osmé a trvala bezmála dvě a půl hodiny. Speciální aréna pod širým nebem se zaplňovala postupně a místa k sezení diváci obsadili až těsně před začátkem koncertu. Pro Genesis nebyl problém začít bez jakékoliv předkapely. Během pětadvacetipísničkového setu odehrála skupina své největší hity, občas zabrousila i do starších alb.

Přebíhal od bicích k mikrofonu
Obyčejní, dalo by se říci na první pohled. Žádné modní výstřelky, jež známe od podobně letitých kapel, žádné provokace, jen přívětivá atmosféra, vynikající hudba a sympatický humor Phila Collinse. Na pódiu se objevila nejprve kapela a vzápětí zasedl za bící i frontman Phil Collins, který se každou volnou chvíli ke svému nástroji vracel. 

Collins při koncertu cvakal foťákem
Atmosféra byla veskrze přátelská. "Ahoj Praha, čau," pronesl po prvním songu Collins k davu. "Toto jsou moji Genesis. Jsme tu, abychom vás bavili. Cítíte to?" Ozval se potlesk. "To nebylo nic moc," na oko zabručel zpěvák a bubeník. Hned na to vytáhl z kapsy malý foťáček a začal fotit kapelu, sebe i publikum. Vždy, když to zopakoval, sklidil za to úsměv s potleskem.

Dvacet tisíc včetně Rupperta
Koncert, jehož byla Nova exkluzivním televizním partnerem, si vychutnalo přes 20 tisíc diváků včetně herečky Lucie Vondráčkové nebo zpěváka Matěje Rupperta z Monkey Business. Phil Collins, Tony Banks, Mike Rutherford, Chester Thompson a Daryl Stuermer se dnes přesunou do polských Katowic.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz