Zpravodajství

Zátahy na cizince: hrozí pokuty i vyhoštění!

Zátahy na cizince: hrozí pokuty i vyhoštění!

Cizinecká policie políčila na cizince, kteří se u nás zdržují nelegálně. Razie v ubytovnách, stavbách a nebo třeba v tržnicích mají jediný cíl. S blížícím se vstupem České republiky do Sheghenského prostoru co nejvíce snížit počet cizinců, kteří se u nás zdržují protizákonně.


Do celorepubliková akce, při které je nasazeno zhruba tři sta policistů začala ve čtvrtek brzy ráno.Při asi tříhodinové akci policie zatkla sedm lidí. Po třech je vyhlášené celostátní pátrání- čtyři jsou úplně bez dokladů. Dnešní akce ale i dalších ,které budou následovat, přímo souvisí se vstupem České republiky do Schenghenského prostoru.

V závěru roku, kdy bude volný pohyb přes hranice, totiž policie předpokládá nárůst nelegálních vstupů cizinců do České republiky. Proto se už teď při podobných akcích snaží cizinecká policie v uvozovkách vyčistit různá místa,kde u nás cizinci na černo bydlí a pracují.

Razie propukly na Pardubicku, v Hradci Králové, Ústecku a na dalších místech ČR

Úderem sedmé hodiny vyráží cizinecká policie v Pardubicích na první stavbu.
Policisté kontrolovali hlavně Ukrajince.

V centru Hradce Králové cizinecká policie s celníky zamířila na tržnice. Zablokovali vchod, aby nikdo nemohl utéct.Někteří obchodníci ale nechtěli ukázat doklady a pokusili o útěk. Proto nakonec skončili s pouty na rukou v policejním antonu.

Na Ústecku policie během čtvrtka zkontrolovala na tisíc cizinců. Už teď je jasné, že desítky z nich budou mít problémy.Chyběly jim doklady, neměli zdravotní pojištění a podařilo se najít i celostátně hledané zločince.

Cizinecká policie pátrala po cizincích, kteří neoprávněně pobývají v ČR i v předchozích dnech

Po celostátně hledaných osobách i věcech a cizincích, kteří neoprávněně pobývají na území České republiky, pátrala v úterý cizinecká a pohraniční policie při bezpečnostní akci na výpadovce v Hranicích na Přerovsku. Policisté udělili cizincům několik pokut a zajistili Ukrajince, který bude vyhoštěn z našeho území. Sdělila Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké a pohraniční policie Ostrava.

Policisté zkontrolovali 350 osob

Kontrola se týkala zavazadlových prostor dodávkových vozů a cestujících autobusů. Policisté zkontrolovali 350 osob. "Devíti Ukrajincům a jednomu Vietnamci udělili policisté za nerespektování zákona o pobytu cizinců blokové pokuty v celkové výši 2400 korun.

Přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se dopustili dva čeští občané a jeden Bulhar, za něž obdrželi pokuty v celkové výši 1500 korun," uvedla Vlčková.
Kvůli pobytu nad rámec uděleného víza policisté zadrželi občana Ukrajiny. Zahájili s ním správní řízení, které skončilo rozhodnutí o vyhoštění z území Česka na jeden rok.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz