Zpravodajství

Frakce v ODS: Topolánek se tajně sešel s některými jejími představiteli

Jen pár hodin po té, co byla uvnitř ODS oficiálně založena frakce nespokojenců s vládní reformou, se premiér Mirek Topolánek tajně sešel s některými jejími představiteli.

Na schůzku do Kramářovy vily přišel i šéf poslaneckého klubu ODS. Všichni ale popírají, že by šlo o reakci na zviditelnění frakce. Dva z osmi poslanců, kteří se k reformní platformě hlásí, přijeli do sídla premiéra něco po šesté hodině. Když po víc než dvou hodinách odcházeli, tvrdili, že se o frakci uvnitř ODS vlastně vůbec nebavili.

Kritici vládní reformy vedení strany vytýkají, že neprosazuje dost důrazně program ODS. Aby mohli reformu podpořit, žádají razantnější snížení daní. Premiér jim ale prý ale nic nenavrhoval, nepřesvědčoval je a ani jim nic neslíbil.

Atmosféra v ODS po oficiálním založení platformy zhoustla. Z některých míst se ozývají hlasy, které frakci jednoznačně podporují.
Někteří lidé v regionech jsou dokonce připraveni do frakce vstoupit.Jiní naopak založení frakce odsuzují,bojí se hlavně, že to poškodí stranu.V kuloárech se také mluví o frakci odpadlíků, kteří prahnou po funkcích.

Podle některých poslanců je pravděpodobné, že budou následovat další schůzky s nespokojenci, premiér ale zatím žádnou nepotvrdil.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz