Zpravodajství

Moje sestra se zbláznila!

Moje sestra se zbláznila!
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na moji sestru. Je jí 33 let, je rozvedená, bydlí u rodičů, se kterými nemá kvůli svému chování moc dobré vztahy. Se svou dcerou, která je více u otce než u ní, taky nevychází, a navíc si teď otec mé neteře zažádal o střídavou péči bez nároku na alimenty, takže sestřin příjem bude výrazně omezen. Navíc si myslela, že už nemůže mít děti, protože měla dlouholeté problémy, ale v lednu si našla přítele a hned s ním otěhotněla. Šla na potrat, protože hlavně podle mě hledala důvody, proč to dítě nemůže mít, než jak to udělat, aby si ho mohla nechat. Teď bere prášky na nervy a neustále se lituje, jaká je chudinka, a že ji všichni šidí a ubližují jí. Přitom ona mohla za rozpad manželství, protože lidově řečeno honila chlapy a švagrovi po deseti letech došla trpělivost a ukončil to, jenže sestra své dceři stále říká, že to on je opustil a on za to může, že jsou na tom špatně. Co mám se sestrou dělat? Mám pocit, že se úplně zbláznila. Míša

Milá Míšo,
jůůůů sestra válčí dobře, to nemohu říct. Nemám právo vaši sestru hodnotit, ale podle toho, co píšete, jí jde především o peníze a o své štěstí víc než o její dceru. Těžko jí asi vysvětlovat, že se nechová správně a že by měla svou pozornost víc než na pochybné vztahy směřovat ke své dceři a rodině (vám a vašim rodičům). Věřím, že tohle jste jí už říkali. Pokud si ona sama neuvědomí, že se nechová správně, můžete si pusu umluvit, vysvětlovat, křičet, vyhrožovat a nebude to nic platné.

V tuto chvíli bych vám doporučila, abyste pozornost soustředili na její dceru, která potřebuje rodinu. Dospělou mámu nezměníte, bude mluvit to, co chce, ale pokud její dcera tráví víc času s otcem než s ní, jistě přijde čas, kdy pochopí, jak se věci mají. Vaše sestra potřebuje „narazit", i když by se mohlo zdát, že už v životě narazila dost, pro ni to zřejmě ještě dost nebylo. Až se bude sestra zase litovat, jednoduše jí řekněte to, co si myslíte, to co jste mi napsala. Pravda někdy může zabolet, ale taky to může být záchranné lano, které ji z toho moře sebelítosti, v němž se teď plácá, vytáhne. Jen dejte pozor, abyste se nezbláznila také. Hodně štěstí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz