Zpravodajství

V Písku hořelo učiliště

V Písku hořelo učiliště

V Písku hořela v pátek střecha Středního odborného učiliště na Národní třídě. Všichni učni sami včas opustili školu, dva lidé ale byli lehce zraněni. Jeden žák se nadýchal zplodin a jedna zaměstnankyně školy se lehce popálila. Oheň se podařilo lokalizovat a nerozšířil se na další budovy. O požáru informovala Nova.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Zdroj: HZS

Hasiči dorazili na místo chvilku poté, co byl ohlášen požár. K evakuací lidí nedošlo. Podle mluvčí studenti sami vyběhli ze školy a hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Hasiči začali bezprostředně s hašením. Došlo i k demolici štítových zdí, aby se hasiči dostali k požáru, který se snažili ochlazovat a následně uhasit. Požár poničil celou střechu a půdní prostor, v němž byly pouze staré lavice a jiný téměř bezcenný materiál. "Konstrukce střechy oheň vydržela, ale je ohořelá, a bude se muset strhnout," uvedla Matějů. "Nikam dál se oheň nedostal, ale další škody v budově způsobí, jak ji při hašení prolila voda."

Na místě zasahovali hasiči se čtyřmi cisternami, uchránili tak majetek v hodnotě tří milionů korun.Požár napáchal škodu 480.000 korun. Příčinou je nedbalost, nebo technická závada, řekla Matějů.

Policisté vyslechli jednoho žáka, který se v inkriminovanou dobu na místě pohyboval. Úmyslné zapálení ale podle mluvčí mezi vyšetřovacími verzemi není. 

Výuka bude pokračovat

Ve škole nás informovali, že i přes to, že došlo k požáru učiliště, nebude výuka přerušena. A tak si žáci svého vytouženého odpočinu užijí až během prázdnin. ¨

Podobná událost se stala loni v září v Hnojníku na Frýdecko-Místecku, kde hořela střecha základní školy s polským vyučovacím jazykem. I v tomto případě opustili žáci a učitelé školu ještě před příjezdem hasičů.

 

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz