Zpravodajství

V Písku hořelo učiliště

V Písku hořelo učiliště

V Písku hořela v pátek střecha Středního odborného učiliště na Národní třídě. Všichni učni sami včas opustili školu, dva lidé ale byli lehce zraněni. Jeden žák se nadýchal zplodin a jedna zaměstnankyně školy se lehce popálila. Oheň se podařilo lokalizovat a nerozšířil se na další budovy. O požáru informovala Nova.cz mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Zdroj: HZS

Hasiči dorazili na místo chvilku poté, co byl ohlášen požár. K evakuací lidí nedošlo. Podle mluvčí studenti sami vyběhli ze školy a hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Hasiči začali bezprostředně s hašením. Došlo i k demolici štítových zdí, aby se hasiči dostali k požáru, který se snažili ochlazovat a následně uhasit. Požár poničil celou střechu a půdní prostor, v němž byly pouze staré lavice a jiný téměř bezcenný materiál. "Konstrukce střechy oheň vydržela, ale je ohořelá, a bude se muset strhnout," uvedla Matějů. "Nikam dál se oheň nedostal, ale další škody v budově způsobí, jak ji při hašení prolila voda."

Na místě zasahovali hasiči se čtyřmi cisternami, uchránili tak majetek v hodnotě tří milionů korun.Požár napáchal škodu 480.000 korun. Příčinou je nedbalost, nebo technická závada, řekla Matějů.

Policisté vyslechli jednoho žáka, který se v inkriminovanou dobu na místě pohyboval. Úmyslné zapálení ale podle mluvčí mezi vyšetřovacími verzemi není. 

Výuka bude pokračovat

Ve škole nás informovali, že i přes to, že došlo k požáru učiliště, nebude výuka přerušena. A tak si žáci svého vytouženého odpočinu užijí až během prázdnin. ¨

Podobná událost se stala loni v září v Hnojníku na Frýdecko-Místecku, kde hořela střecha základní školy s polským vyučovacím jazykem. I v tomto případě opustili žáci a učitelé školu ještě před příjezdem hasičů.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz