Zpravodajství

Tři festivaly musí přepsat faktury - zn. stěhujeme se!

Se svým oblíbeným stanovým místečkem letos nemohou počítat návštěvníci tří zavedených festivalů. Svá provizorní obydlí si na začátku června rozbalí návštěvníci Rock for Peole na královehradeckém letišti, tanečníci jedoucí na Cosmic Trip zapíchnou kolíky svých stanů na runwayi Roudnice nad Labem a SázavaFest zakotvil na březích řeky Sázavy v Kácově.

Přesuny všech tří akcí se sešly v jeden rok nezávisle na sobě. Festivalům se daří čím dál tím lépe, návštěvnost stoupá, a tak pořadatelé mění původní lokality za větší.

I pořadatelé používají "Do Brodu!"
Tradiční louka na kraji Českého Brodu na začátku července (4. - 6. 7.) zůstane prázdná. Pořádající agentura Ameba se usídlila na letišti v Hradci Králové a dle slov Šimona Kotka hodlá spolu s organizátory Hip Hop Kempu místo postupně přebudovat ve festivalový park. Pro výběr nového místa byla důležitá velká kapacita, dopravní dostupnost, kterou mají pořadatelé krom velkého parkoviště pojištěnou i autobusovou kyvadlovou dopravou z královehradeckého nádraží a speciálními autobusovými spoji z Prahy nebo například Českého Brodu přímo před brány nového areálu.

Českobrodským zastupitelům se podle Kotka bude stýskat. Však se také mamutí festival ve sřtedočeském městě narodil a vyrůstal až do dvanáctých narozenin. Pravidelní návštěvníci ale přijedou i do Hradce, jen ono "Jedeme do Brodu!" jim jen tak nikdo neodpáře. "I my to pleteme a asi se toho jen tak nezbavíme," dodává s úsměvem Kotek.

Cosmičtí tanečníci jen "přepisovali faktury"
Taneční festival Cosmic Trip (21. - 22.´7.) o stěhování uvažoval už několik let, neboť teplickému autokempu už delší dobu hrozila změna majitele. "Vždy stačilo na fakturách jen přepsat datum," říká s nadsázkou Aleš Burger a dodává, že přestěhovat desetitisícový festival není žádná legrace. Letos tanečníci nalezli své útočiště na letišti v Roudnici nad Labem. Rozhodující pro výběr nové lokality byly tři faktory. Rozhodně si to Cosmic Trip nechtěl rozházet se středočechy, severočechy a německými návštěvníky. Proto tedy musel být areál lehce dostupný z dálnice a navíc nejlépe na sever od Prahy. "Velkou část našich návštěvníků tvoří Němci, a tak jsme se jim museli přizpůsobit," potvrzuje Burger s tím, že německé předprodeje hlásí dobrá čísla.

SázavaFest zůstává u své řeky
Hezké prostředí, žádné paneláky. To jsou slova šéfa SázavaFestu (2. - 5. 8.) Pavla Kloupara, kterými si pochvaluje nové místo v Kácově. Srpnový festival podobně jako Cosmic Trip už několik let strašil prodej areálu. Navíc za šest let existence akce rychle vyrostla a návštěvníci stavěli své stany rok od roku blíže a blíže k sobě. Spolupráci s pořadateli si pochvalují i kácovští zastupitelé. A aby ne. V následujících letech má v místě vyrůst samostatná letní séna. "Pro příští sezonu tam přitáhneme hlavně muziku, se kterou máme největší zkušenosti," naráží Kloupar na projekt Stromovka Music Park. Do budoucna se však nebrání divadelním představením nebo projekcím.


Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz