Zpravodajství

Myslivci našli dvouhlavé srnče

Myslivci našli dvouhlavé srnče
Zdroj: TV Nova

Unikátní nález ohlásili myslivci v Jindřichovicích pod Smrkem. Z těla srny, která zemřela při porodu, vyňali dvouhlavé srnče. Podle zoologů se jedná o naprostou raritu. Plod bude nyní vystaven v muzeu v České Lípě.

Nález, nad kterým nyní žasnou zoologové s myslivci má i svůj dojemný příběh. Myslivci našli březí srnu, kterou srazilo auto. Měla v sobě dvě srnčata, o která se začali ihned starat. 

Za čas ze srnčete vyrostla krásná srna a tak ji chtěli vypustit na svobodu. Za tři dny se vrátila i se srncem na zahradu. Přivedla si nápadníka.

Srna zabřezla, ale dvojčata, která nosila uvnitř, se změnila ve zrůdu. Porod byl nemožný a nakonec zemřela matka i plod.

S největší pravděpodobností se začaly vyvíjet jako dvojčata, ale v podstatě to jedno dvojče potom ustal ten jeho vývoj.

Srnče je se dvěma hlavami. Jedna vyvinutá, druhá kyklop. S jedním okem uprostřed hlavy, bez spodní čelisti.

Myslivci se obrátili na zoologa a ten se nad zvláštním nálezem zaradoval.

Zdaleka nejvíce případů zachycených zrůd je mezi domácími zvířaty. Osminohá či dvouhlavá telata jsou toho důkazem. V přírodě jsou pak monstra nejčastěji zastoupena mezi plazy a obojživelníky. U volně žijících savců jde ale většinou o výjimku. Dříve než je totiž člověk objeví, stanou se obvykle součástí potravního řetězce.

Hříčku přírody si nakonec odvezli zoologové do českolipského muzea. Budou tak zřejmě v republice vůbec prvními, kdo dvouhlavou srnu vlastní.

Unikátní exponát bude k vidění v českolipském muzeu na podzim letošního roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz