Zpravodajství

Videa: Lavina kamenů ve Vysokých Tatrách zranila českou rodinu

Videa: Lavina kamenů ve Vysokých Tatrách zranila českou rodinu
Zdroj: TV Nova

Mohutná skalní lavina zasáhla ve Vysokých Tatrách šest turistů. Mezi nimi byla i česká rodina ze Žďáru nad Sázavou. Situace se tam vyvíjela velmi dramaticky, další utržené kameny totiž spadly přímo během zásahu záchranářů a zničily jim vybavení.

Lavina zasáhla čtyřčlennou českou rodinu. Sesuv překvapil turisty na stezce kolem poledne v oblasti Priečného sedla, sdělili záchranáři.

Osmašedesátiletý muž se s vážným zraněním hlavy podrobil chirurgickému zákroku v popradské nemocnici, kam byl převezen vrtulníkem. Lékaři ošetřili i jeho ženu se středně těžkými zraněními a dvě děti, které byly zraněny lehce.

Muž je pravděpodobně již mimo ohrožení života. Žena přišla o malíček a má poranění v dolní části zad. Dcera je zraněna na zádech a syn utrpěl zranění dolních končetin.

Čeští a polští turisté patří k nejčastějším obětem slovenských hor. Naposledy přišel o život ve Vysokých Tatrách český turista před necelými dvěma týdny. Nepřežil stometrový pád poté, co při výstupu na Lomnický štít uklouzl na sněhu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz