Zpravodajství

Za Killers nebo Basement Jaxx se musí na letiště

Premiéru si po dvanácti letech existence odbyde jeden z nejrespektovanějších festivalů v zemi Rock for People. Poprvé se totiž přiznivci muziky nesjedou v Českém Brodě, ale na letišti v Hradci Králové. A program již tradičně slibuje i zahraniční hosty.

Samotné letiště slibuje větší komfort od lepšího zvuku přes větší kapacitu po rybníček. První návštěvníci se na letištní plochu sejdou už 3. 7. v zahřívací předvečer. Všechna pódia se rozezní o den později. "Zůstanou zachovány dvě hlavní scény," uvedl jeden z pořadatelů Šimon Kotek a dodal, že díky hangárům, které jsou pokryté trávou i stromy, se zvuk z jednotlivých pódií nebude rušit. Diváci by si tedy měli bez problémů vychutnat jak plejádu českých kapel, tak zahraniční bonbonky.

Festival zve zahraničí
"Velkým úlovkem jsou pro nás jistě The Killers a Basement Jaxx. Zajímavá je ale také guinejská hvězda world music Mory Kanté," vybírá největší jména z programu Kotek. Pořadatelé už mnohokrát do republiky přivezli britské Levellers, letos si zahrají hned první den na jedné z velkých stagí. 
Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz