Zpravodajství

Za Killers nebo Basement Jaxx se musí na letiště

Premiéru si po dvanácti letech existence odbyde jeden z nejrespektovanějších festivalů v zemi Rock for People. Poprvé se totiž přiznivci muziky nesjedou v Českém Brodě, ale na letišti v Hradci Králové. A program již tradičně slibuje i zahraniční hosty.

Samotné letiště slibuje větší komfort od lepšího zvuku přes větší kapacitu po rybníček. První návštěvníci se na letištní plochu sejdou už 3. 7. v zahřívací předvečer. Všechna pódia se rozezní o den později. "Zůstanou zachovány dvě hlavní scény," uvedl jeden z pořadatelů Šimon Kotek a dodal, že díky hangárům, které jsou pokryté trávou i stromy, se zvuk z jednotlivých pódií nebude rušit. Diváci by si tedy měli bez problémů vychutnat jak plejádu českých kapel, tak zahraniční bonbonky.

Festival zve zahraničí
"Velkým úlovkem jsou pro nás jistě The Killers a Basement Jaxx. Zajímavá je ale také guinejská hvězda world music Mory Kanté," vybírá největší jména z programu Kotek. Pořadatelé už mnohokrát do republiky přivezli britské Levellers, letos si zahrají hned první den na jedné z velkých stagí. 
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz