Zpravodajství

Pozor na finanční poradce!

Česká národní banka zvažuje, že podá podnět k úřadu, který zajišťuje dohled nad pojišťovnami. Nelíbí se jí, že někteří finanční poradci začali používat trik, jak se stát ještě věrohodnějšími pro své klienty.

Při představování totiž uvádí, že jednají z pověření právě české národní banky. Ta přitom vydává poradcům jen registrace a osvědčení o tom, že mohou provozovat tuto činnost.

Finanční poradce zavolal i panu Martinovi. Číslo získal údajně od známých. Nabídl mu, že prověří všechny jeho smlouvy.

„Řekl, že volá z pověření České národní banky a srovná mi smlouvy," řekl nám pan Martin.

„Pokud někdo nabízí finanční zprostředkování z pověření České národní banky považujeme to za nepřípustné," sdělil TV Nova Pavel Zúbek z odboru komunikace ČNB.

Jenže to si nemyslí zástupci firmy, pro kterou finanční poradce pracuje.

Údajně jde o slovíčkaření

Každý finanční poradce je sice zaregistrován u České národní banky. Ta mu ale vystaví pouze certifikát, díky kterému může nabízet služby. Problém je i v samotném získávání kontaktů. Řadě lidí se nelíbí, že jejich číslo má cizí člověk.

Pokud finanční poradce získá vaše telefonní číslo a bude vám nabízet služby, není to podle Asociace finančních poradců v rozporu se zákonem ani etickým kodexem. Existují ovšem jistá pravidla. Poradce vám může telefonovat v pracovní den mezi 8 a 19 hodinou. Lidé by se také měli dozvědět, odkud finanční poradce nebo daná osoba, která volá dostali kontakt.

Pokud tomu tak není a volání se opakuje, můžete se obrátit na Úřad pro ochranu osobních údajů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz