Zpravodajství

Vietnamského barmana zabili šestnáctiletí vrazi

Tragédii, která se odehrála během úterní noci v herně ve Znojmě připomíná už jen malý pomníček s fotkou zavražděného. Pětatřicetiletý barman vietnamského původu se stal obětí plánovaného přepadení. Útok nožem neměl šanci přežít.

Kriminalisté tak od úterka stíhají dva šestnáctileté mladíky kvůli podezření z vraždy pětatřicetiletého vietnamského barmana ve Znojmě. Útok se stal v noci na úterý. Čin měl loupežný motiv. Poté, co pobodaný Vietnamec zahynul, zmizela z baru část tržby.

„Mladíci jsou již v cele předběžného zadržení a čekají na vazbu," řekla mluvčí policie.

Hrozí jim až 10 let vězení

Jihomoravským kriminalistům se podařilo k vraždě rychle shromáždit několik důležitých
důkazů. Na konci minulého týdne se dostali na stopu obou mladíků. Prvního z nich zadrželi v Brně. Druhý si byl patrně vědom toho, že je mu policie na stopě a v sobotu se sám přihlásil na policejní stanici v severních Čechách.

Výsledky vyšetřování ukazují, že se dvojice s obětí přepadení znala. V úterý nad ránem přišli do baru, jehož součástí je také herna. Pak počkali, až s obsluhou zůstanou v podniku sami.

Při napadení utrpěl Vietnamec četná bodná a řezná poranění hrudníku a břicha, jimž na místě podlehl. Pachatelé pak utekli. Kriminalisté podali návrh na jejich vzetí do vazby.

 

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz