Zpravodajství

"Lastminuty" podražily

Prodej levných zájezdů na poslední chvíli je pro letošní léto u konce. Necelý týden před začátkem prázdnin se takzvané „lastminuty" prodávají až o desítky procent dráž, než ještě před týdnem. Začíná totiž hlavní sezóna a letošní nabídka je hodně probraná.

Při nákupu desetidenní dovolené na řeckém ostrově Kos, jste minulý týden zaplatili do desíti tisíc. V dnešní nabídce je stejný zájezd za třináct a půl.

Překvapivou příčinou brzkého nakupování letošních dovolených je paradoxně loňská zima.

Důvodem toho, proč příliš mnoho klientů nečeká na „last moment" je loňský rok, kdy kvůli velice dlouhé zimě se lidé vrhli na last minuty a téměř žádné last minuty nezbyly.

Letošní nabídka zájezdů last minute je tedy probraná tak, jako nikdy před tím. Může se tak stát, že v některých termínech cestující do určité destinace prostě zájezd nenajdou.

Letošním hitem se naopak staly tzv. first minute.

Letošním hitem se naopak staly zájezdy prodávané se slevou ihned po zveřejnění katalogu, tzv. first minute. Zájem se tak přesouvá ve prospěch první minuty. Klienti si uvědomují nevýhody last minutů. Jednou z nich je nevýhoda toho, že si nemůžou vybrat z široké nabídky a žádané termíny už jsou většinou vyprodané.

Ponechání nákupu dovolené na poslední dny před plánovaným odletem, se proto může stát doslova adrenalinovým sportem.

Podle CK se opět dočkáme zlevnění zájezdů last minute až v průběhu září, tedy po začátku školního roku.
Nákup dovolené na poslední chvíli nechává až třicet procent Čechů. Ti teď ale musí počítat s tím, že si z velmi omezeného výběru koupí zájezd o několik tisíc dražší, než by ho pořídil ještě minulý týden.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz