Zpravodajství

Policisté v Plzni stříleli na zloděje

Policisté v Plzni stříleli na zloděje

Plzní se v pondělí večer rozléhala střelba. Ve čtvrti Slovany zastavili policisté muže, který řídil ukradené auto. Ten se dal ale na útěk. Když ho strážci zákona začali stíhat, padlo i několik varovných výstřelů.


Muže za volantem ukradeného auta si všimla policejní hlídka v plzeňské čtvrti Božkov. Začala krátká honička ulicemi města.

Zloděje pronásledovalo několik policejních hlídek, po chvíli z auta a pokračoval pěšky. Vzhledem k tomu, že neuposlechl výzvy, policisté použili donucovacích prostředků, a to varovných výstřelů do vzduchu.

Mladík daleko neutekl, po několika desítkách metrů ho muži zákona dostihli a na jeho zápěstích zaklapli pouta. Nikdo přitom neutrpěl žádné zranění.

Takovej menší, mladej, nakrátko vystříhanej, říká svěděk o pachateli.

Policisté zadrželi 22letého mladíka z Plzně, který řídil ukradený Mitsubishi Colt.

Podle našich informací už měl mladík v minulosti problémy se zákony a na svědomí má několik trestných činů. Vyšetřování případu je na úplném začátku.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz