Zpravodajství

Bouře v západních Čechách ničila domy

Bouře v západních Čechách ničila domy

Bouře, která se v noci přehnala nad západem Čech, brala střechy a vyvracela stromy. Nejvíce práce měli hasiči s odstraňováním staré lípy, kterou porazil vítr v obci Podražnice u Horšovského Týna.

Zdroj: HZS

Bouřka připravila o střechu nad hlavou rodinu pana Vekoně. "Koukali jsme z okna jak lítají blesky a najednou jsme slyšeli ránu. Rána jako z děla, jako kdyby bylo zemětřesení," říkají.

Manžel šel ven a podíval se, že strom spadnul, tak jsme utekli, dodávají. Vítr vyvrátil 80 let starou lípu, ta spadla na obytný dům.

A zůstala opřená o štítovou zeď. Na místo ihned přijeli hasiči s výškovou technikou. Komplikace jsou tady elektrické vedení a špatný přístup k tomu objektu.

V malém dvojdomku vedle kapličky bydlí početná rodina s několika malými dětmi.

Je to dost nepříjemné pro ty obyvatele, protože je jich tam hodně a nemají kam jít. Strosta byl vzniklou situací zaskočen, sehnat ubytování pro 17 lidí nebylo vůbec jednoduché.  

Více než 15 metrů vysoký strom museli hasiči za pomoci plošiny postupně rozřezat. V části obce museli pracovníci elektráren vypnout proud a na dům se hned ráno přijede podívat statik.

Spadly desítky stromů

Hasiči v Plzeňském kraji museli v pondělí večer likvidovat desítky padlých stromů, které povalil silný vítr doprovázející déšť. Stromy nejčastěji padaly na Domažlicku a v okrese Plzeň-sever.

Několik padlých stromů uvěznilo auta, nikdo nebyl zraněn, řekl mluvčí krajských hasičů František Vaško. Jen mezi 18:00 a 21:00 vyjížděli hasiči k 37 událostem spojeným s odstraňováním následků silného větru.

Mezi Zálužím a Horní Břízou na severním Plzeňsku několik padlých stromů uvěznilo mezi kmeny vozidlo se ženou, auta uvízla také u Výrova.

Stromy na severním Plzeňsku likvidovali hasiči také v Horní Bříze, kde spadly na silnici i elektrické vedení, v Tlučné, Nýřanech, v Dřevce, Vsi Touškově, Kopidle, Ledcích. V jednom případě hasiči po dešti čerpali vodu ze zatopeného sklepa.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz