Zpravodajství

VIDEO: Soud s Petrem Machem odročen

VIDEO: Soud s Petrem Machem odročen

Již počtvrté se vrátil zpět před pražský městský soud případ bývalého bose fotbalové Sparty Petra Macha. Ten je podezřelý z milionového podvodu z počátku devadesátých let, za který mu hrozí mnohaleté vezení. Úterní soudní jednání však bylo odročeno na říjen kvůli zdravotním problémům Macha.

Zdroj: TV Nova

S rozsudkem pražského městského soudu nesouhlasil vrchní soud a projednání celého případu vrátil zpět. Stejně se zachoval již třikrát a případ vždy vrátil zpět k městskému soudu.

 

Mach čelí obžalobě z toho, že na počátku devadesátých let podvodně vylákal z banky více jak sto šedesát milionů korun.

Vypůjčil si je ve třech úvěrech, které měl použít na vybudování autobusové dopravy. Firmu ale záhy převedl i s dluhy na jiného člověka, který krátce poté zemřel. Po firmě nezůstalo ani účetnictví, které se z podniku ztratilo.

Obžaloba Macha viní z toho, že dluhy nesplácel a část úvěru použil v rozporu s účelem půjčky. Bývalý šéf Sparty se ale brání, že firmu prodal a dluhy tak splácet nemusí.

 

Mach si již odpykal ve vězení třicet měsíců z celkem pěti let za krácení daní v jiném případu a podmínečně se dostal na svobodu. Při dnešním jednání mu za stamilionový podvod hrozí až dvanáct let za mřížemi.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz