Zpravodajství

VIDEO: Soud s Petrem Machem odročen

VIDEO: Soud s Petrem Machem odročen

Již počtvrté se vrátil zpět před pražský městský soud případ bývalého bose fotbalové Sparty Petra Macha. Ten je podezřelý z milionového podvodu z počátku devadesátých let, za který mu hrozí mnohaleté vezení. Úterní soudní jednání však bylo odročeno na říjen kvůli zdravotním problémům Macha.

Zdroj: TV Nova

S rozsudkem pražského městského soudu nesouhlasil vrchní soud a projednání celého případu vrátil zpět. Stejně se zachoval již třikrát a případ vždy vrátil zpět k městskému soudu.

 

Mach čelí obžalobě z toho, že na počátku devadesátých let podvodně vylákal z banky více jak sto šedesát milionů korun.

Vypůjčil si je ve třech úvěrech, které měl použít na vybudování autobusové dopravy. Firmu ale záhy převedl i s dluhy na jiného člověka, který krátce poté zemřel. Po firmě nezůstalo ani účetnictví, které se z podniku ztratilo.

Obžaloba Macha viní z toho, že dluhy nesplácel a část úvěru použil v rozporu s účelem půjčky. Bývalý šéf Sparty se ale brání, že firmu prodal a dluhy tak splácet nemusí.

 

Mach si již odpykal ve vězení třicet měsíců z celkem pěti let za krácení daní v jiném případu a podmínečně se dostal na svobodu. Při dnešním jednání mu za stamilionový podvod hrozí až dvanáct let za mřížemi.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz