Zpravodajství

Helenu Vondráčkovou zavalily tisíce růží

Víkend, kdy slavila Helena Vondráčková své šedesátiny, začal v pátek večírkem pro přátele a nedělním koncertem na Žofíně skončil. Zpěvačka, která stejně jako v pátek slavila až do rána, se včera odpoledne rozloučila s posledními hosty z Ameriky, zapnula obě pračky a spolu s manželem Martinem Michalem konečně osaměla v domě doslova zavaleném květinami.


"Nic tak nádherného jsem nezažila," říká stále ještě nevěřícně zpěvačka, která je svou zálibou v květinách a zahradnictví známá. Také je jedna z mála, která dokáže téměř všechny květiny, které dostala, přesně identifikovat.

"Už v sobotu, po oslavě s přáteli na Ladronce, jsem se pokoušela dát květiny, které jsem dostala, do váz, ale brzy mi došly. A teď po včerejšku je květin plná garáž, vana, všechny kbelíky, co máme. Především jsem dostala tisíce žlutých růží, a pak také bílé, růžové a červené, orchideje, které miluju, úžasně barevné gerbery, senzační oleandr v květináči a od producenta z Belgie velký květináč s anthuriemi a orchidejemi," vyjmenovává zpěvačka. "Udělaly mi všechny ohromnou radost, ale už se sem nevejdou. Balík jsem jich dala sestře, část sousedce a další květiny dám mamince na hrob. Nechci, aby žádná přišla nazmar, protože za chvíli odjíždím na týden do Přerova," vysvětluje zpěvačka.

Dárky počkají nerozbalené
Ani si nestačila prohlédnout všechny dárky, budou ji čekat doma ještě zabalené. Ale i těch několik, které stihla otevřít, jí způsobilo velkou radost. Především náhrdelník od manžela.

"Diamantový náhrdelník jsem dostala od Martina a vzala jsem si ho na finále včerejšího koncertu," vysvětluje Helena Vondráčková. "Je starožitný a patří k němu náušnice a náramek, které mi dal už dříve. Briliantové hodinky mi daroval František Janeček, od Karla Gotta mám leštěnou dřevěnou šperkovnici a nesmírně mě překvapil Petr Janda, když mi dal celou soupravu golfových holí. Tak to znamená, že budu muset vedle tenisu začít i s golfem," povzdychne si s úsměvem zpěvačka.

K tomu všemu přibyla i spousta dárků od fanoušků, včetně fotografií nebo vědra bryndzy ze Slovenska. "Dostala jsem od nich i mnoho krásných přání, jen nevím, jak na ně stihnu odpovídat. A nezapomněl na mě s osobním dopisem ani pan prezident Klaus a ministr kultury," dodává Helena Vondráčková.

Chyběl duet s Matuškou
"Jen mě mrzí, že jsme si včera na koncertě nemohli spolu s Waldemarem Matuškou zazpívat Kde jsi včera byl, a s kým..., protože Waldemar onemocněl," lituje zpěvačka. "Je to můj dlouholetý kolega i kamarád a mrzí mě, že to nevyšlo. Ale uznávám, že zdraví je přednější. Doufám, že si on sám užije oslavu svých pětasedmdesátin, která byla odložená na dnešek. Manžel mu večer na Žofíně popřeje za nás oba."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz