Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Policista si u soudu s Krejčířem nebral servítky

EXKLUZIVNĚ: Policista si u soudu s Krejčířem nebral servítky
Zdroj: TV Nova

Soud s Radovanem Krejčířem byl odročen na čtvrtek. Krejčíř zatím stále zůstává ve vazbě. Dnešní soudní líčení začalo v 11.40 SEČ. Klíčový svědek, policista Jiří Novák, předkládal jihoafrickému soudu důkazy proti Krejčířovi a uvedl několik nových šokujích informací. Pro nova.cz a TV Nova situaci přímo na místě sleduje zvláštní zpravodaj TV Nova Jiří Hynek. Podle Nováka policie našla u Krejčíře doma například parlamentní průkaz nebo brýle s DNA zmizelého podnikatele Jakuba Konečného.

Český podnikatel k soudu dorazil nachlazen. V pondělí byl u lékaře.  U soudu dnes Novák řekl, že jej ministr vnitra zprostil mlčení a může vypovídat.  

Novák sdělil, že měl zákonné povolení státní zástupkyně zadržet Krejčíře již v roce 2005. Novák u soudu zopakoval, pro jaké trestné činy je Krejčíř stíhán. Vysvětloval, proč je obviněn z účasti na zločinném spolčení, uvedl Hynek.

Novák u soudu: policisté selhali při domovní prohlídce

Krejčíř podle Nováka udělal několik kroků ke spáchání vraždy. Krejčířovo zatčení podle slov Nováka neselhalo, selhal prý následný postup policistů při domovní prohlídce.

Novák u soudu dále řekl, že doma u Krejčíře byl nalezen kufřík s důležitými materiály, byly tam schémata, poznámky a plány týkající se jeho trestné činnosti a zločinného spolčení, informoval Hynek. Našlo se údajně 142 stran listin, informoval Hynek.

Jakub Konečný je dva roky nezvěstný

Podle Nováka byly u Krejčíře nalezeny lyžařské brýle, na kterých byla zjištěna stopa DNA zmizelého Jakuba Konečného, uvedl Hynek.

Čtyřiatřicetiletý podnikatel Jakub Konečný zmizel v březnu 2005. Krejčíř o něm hovoří jako o člověku, který zprostředkoval půjčku pro Stanislava Grosse. 

Krejčíř měl doma i parlamentní průkaz

Novák u soudu uvedl i další šokující informace. Už v roce 2002 byly podle něj u Krejčíře doma nalezeny padělané pasy. Našel se tam také průkaz člena Parlamentu České republiky, a dokonce průkaz člena České advokátní komory, uvedl pro nova.cz Hynek.

Páteční soudní přelíčení bylo odloženo na úterý právě kvůli Novákovi, který jel do Česka na vlastní svatbu. Začátek soudního jednání měl 40 minut zpoždění.

Krejčíř nabízí 15 milionů

Krejčíř již v pátek Hynkovi potvrdil, že čtvrteční informace TV Nova, že Krejčíř nabídne kauci 5 milionů randů (což je asi 15 milionů korun), je pravdivá.

Na svobodu by se stíhaný Čech dostal znovu po necelých dvou týdnech, neboť odvolací soud v Johannesburgu jej propustil už jednou počátkem června - údajně kvůli nedorozumění mezi českými a jihoafrickými úřady ohledně délky lhůt pro dodání podkladů k extradiční žádosti.

Po dodání příslušných dokumentů johannesburský vrchní soud vydal na Krejčíře zatykač a 13. června 2007 se hledaný podnikatel sám dostavil za svými právníky a nechal se zatknout.

Krejčíř je v Česku stíhán pro majetkové trestné činy i kvůli údajné přípravě vraždy. Na českou žádost byl zadržen 21. dubna na johannesburském letišti při pokusu o vstup do Jihoafrické republiky s falešným pasem.

Do JAR přicestoval ze Seychel, kam se uchýlil v červnu 2005 poté, co českým policistům utekl ze své černošické vily při domovní prohlídce.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz