Zpravodajství

Řidič hasičského auta dostal po srážce s tramvají podmínku

Řidič hasičského auta dostal po srážce s tramvají podmínku

Jiří Svatoň, řidič hasičského auta, který se loni v Praze při jízdě s majákem srazil s tramvají, byl dnes definitivně odsouzen k ročnímu podmíněnému trestu. Podle soudu jel na červenou.

Zdroj: TV Nova

Svatoň navíc dostal zákaz řízení vozidel s přednostním právem jízdy. Při nehodě byli vážně zraněni dva chodci. Ženě museli lékaři amputovat nohu.

Její manžel téměř po roce v bezvědomí nedávno zemřel. Výrok soudu je pro hasiče a záchranáře velmi významný, a to vzhledem k tomu, jak rozsáhlé je jejich právo přednosti v jízdě.

Patnáctého června loňského roku se náměstím I.P. Pavlova rozezněly hasičské sirény. Nikdo ale v tu chvíli netušil, že projíždějící hasičská dodávka se střetne s tramvají a na chodníku těžce zraní dva lidi.

Tramvaj nedala přednost hasičům, jeli na červenou

Hasičské auto projíždělo frekventovanou křižovatkou na červenou. Tramvaj, která se právě rozjížděla z nástupiště ale přednost houkajícímu vozu nedala.

Auto tak plnou rychlostí narazilo do předních dveří vozu. Podle obžaloby měl řidiči hasičské dodávky dávat větší pozor, i když měl zapnutý maják.

Následky byly tragické. Plně naložená dodávka smetla manžeský pár, který procházel po chodníku jen několik metrů daleko.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz