Zpravodajství

Waldemara Matušku přijme dnes prezident

Waldemara Matušku přijme dnes prezident
Zdroj: Korzo

Zpěvák Waldemar Matuška v poslední době slaví jedno výročí za druhým. K tomu nejdůležitějšímu dostane již dnes na Pražském hradě od Václava Klause Čestnou plaketu prezidenta republiky.

Oslavy začaly už loni, kdy doma na Floridě oslavil s manželkou, zpěvačkou Olgou Matuškovou - Blechovou zároveň se Dnem nezávislosti i třicáté výročí jejich svatby a dvacáté výročí jejich pobytu v Americe. Letos slaví Waldemar Matuška i padesát let na jevišti a konečně své kulaté 75. narozeniny. K nim vyšlo i album největších hitů Slavík z Madridu a oblíbený zpěvák si naplánoval se skupinou KTO i několik koncertů po Čechách. Zradilo ho ale zdraví a kvůli horečkám musel na 28. června přesunout koncert v Českých Budějovicích. Další, který se měl dnes konat na pražském Žofíně, proběhl již v úterý a přes viditelnou únavu Matuška zvládl i autogramiádu po jeho konci.
"To bych fanouškům nemohl udělat," usmál se zpěvák.

Místo Vondráčkové pogratuluje Bílá
"Bylo mi líto, že jsem nemohla popřát Waldemarovi osobně, ale čekal mě už jiný program," zalitovala Helena Vondráčková, která měla jako dávná Matuškova kamarádka a kolegyně vystoupit na dnešním koncertu.

Waldemara Matušku ale vyvrcholení narozeninových oslav teprve čeká. Dnes ho přijme na Pražském hradě prezident a v sobotu mu chystá velkou oslavu v divadle Ta Fantastika Petr Kratochvíl a Lucie Bílá, která neváhala pro oslavence objednat ohromnou kytici žlutých růží - jak jinak, než z Texasu, podle jednoho z největších Matuškových hitů.

On i jeho manželka Olga doufají, že tuto část oslav už komplikace způsobené chronickým astmatem, jímž zpěvák už léta trpí, nepoznamenají.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz