Zpravodajství

Při zátahu zajištěn skoro milion pašovaných cigaret

Při zátahu zajištěn skoro milion pašovaných cigaret
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Celníci spolu s policisty zadrželi ve středu na různých místech v Česku při akci MOHAWK šest lidí, kteří distribuovali nekolkované cigarety. Kromě 975 000 kusů cigaret zajistili i větší obnosy peněz a mobilní telefony včetně náhradních SIM karet.

 Spotřební daň, o kterou by z těchto cigaret stát přišel, dosahuje zhruba 1,6 milionu korun, informoval mluvčí českobudějovické celní správy.

Organizovaná skupina mužů ve věku od 31 do 42 let působila v Jihočeském, Středočeském a Královehradeckém kraji. Cigarety prodávali od letošního února. Odkud zboží pocházelo, vyšetřovatelé zjišťují.

"Skupina pracovala velmi konspirativně, čímž značně znesnadňovala objasnění protiprávní činnosti," uvedl mluvčí celníků.

Středeční akci předcházelo pětiměsíční pátrání a sledování. Zadržení provedli policisté z Útvaru rychlého nasazení v Praze a Mníšku pod Brdy, řekla mluvčí policie Praha-venkov Jana Ždárská.

Celníci spolu s policií poté provedli prohlídky bytů a dalších objektů na Mladoboleslavsku, Jindřichohradecku, Trutnovsku, Praze a v okrese Praha-venkov.

Jeden z členů gangu pocházel z Jindřichohradecka. Další podrobnosti nechtěli mluvčí vzhledem k vyšetřování případu sdělit. "Státnímu zástupci bude dnes podán návrh na uvalení vazby na čtyři osoby, kterým bylo sděleno obvinění z krácení daně," dodala policejní mluvčí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz