Zpravodajství

Z hospody udělá ambasádu

Vynalézavý hostinský vyřešil zákaz kouření ve všech pohostinstvích, který v Británii začne platit příští týden, opravdu tvořivým způsobem. Prohlásil svou hospodu za vyslanectví malého ostrova v Karibiku.

Hostinský Bob Beach tvrdí, že po neděli bude jeho hospoda Wellington Arms jediná v Británii, kde si hosté bude moci zapálit. Stane se totiž britským zastupitelstvím malého neobydleného strova jménem Redonda, který leží 56 km od Antiguy. Před pár týdny totiž hlavní vyslanec tohoto ostrůvku jmenoval hospodu oficiálním redondským zastupitelstvím na britských ostrovech, takže hostinec spadá pod jeho území. Díky tomu si štamgasti budou moci nejen zapálit, ale navíc i konzumovat alkohol bez daně z přidané hodnosty.

Jak uvádí list The Sun, vyslancem Redondy ve Spojeném království je její oficiální zástupce, kardinál Edward Elder, který je - čistě náhodou - pravidelným hostem Wellington Arms. Jmenoval ho vládce malinké Redondy, král Robert Holohlavý, který žije na ostrově Antigua. Je to kanadský spisovatel, který pravidelně své ostrovní království navštěvuje na své jachtě. Hostinského Boba nedávno povýšil do šlechtického stavu.

"Tým mých právníků se touto záležitostí v těchto dnech zabývá a zřejmě už brzy dospějí k názoru, že o nelegální obcházení zákazu kouření v tomto případě nejde. Na mém ostrově totiž žádné zákony o omezení kuřáků neplatí," vzkázal král.

"Zákon o zákazu kouření skutečně na územích, která mají diplomatický status, uplatňovat nemůžeme," potvrdil zástupce ministerstva zdravotnictví. Takže kardinálovi, králi Robertu Holohlavému a hostinskému siru Bobovi jejich smělý plán nejspíš vyjde.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz