Zpravodajství

Na silních v Česku řádí Kryštof

Po celé naší republice jsou nyní v terénu dopravní policisté. Sledují dodržování rychlosti, jízdu na červenou, zapnutá světla, pásy a podobně. Akce je označena jako malý Kryštof. Jeden bod za porušení dopravních předpisů už přitom úřady udělily téměř půl milionu řidičů.

Policie v pondělí zahájila další celorepublikovou dopravněbezpečnostní akci typu Kryštof. Koná se v několika dnech tohoto týdne po jednotlivých krajích.

Policisté se zaměřují na všechny dopravní přestupky, řekla mluvčí policejního prezidia Petra Srnková.

"Policisté prověřují rychlost, způsob jízdy, použití bezpečnostních pásů, ale také technický stav vozidel," uvedla mluvčí. Kontroly jsou podle ní zaměřeny i na chodce a s koncem školního roku také na okolí škol.

V letošním roce jde o druhou vícedenní celorepublikovou policejní akci. Minulá se uskutečnila koncem března. Policisté při ní zkontrolovali zhruba 69 000 řidičů, u nichž zaznamenali přes 11 500 přestupků.

Chyboval tak zhruba každý šestý motorista. Nejčastějšími prohřešky byly překročení povolené rychlosti, nevyhovující technický stav auta a nepoužití bezpečnostních pásů při jízdě.

Do dopravněbezpečnostní akce se zapojilo kolem 5200 policistů. Udělili pokuty za více než 7,7 milionu korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz