Zpravodajství

Gang okrádal seniory

Gang okrádal seniory
Zdroj: TV Nova

Organizovanou skupinu podvodníků okrádajících seniory dopadli policisté. Při akci s krycím názvem Vnuk bylo zadrženo na území Polska a Česka pět osob. Jsou podezřelí z trestného činu podvodu. Toho se dopouštěli tím, že náhodně volali starým lidem a vydávali se za jejich příbuzné.

Pod záminkou půjčení peněz na koupi auta pak od nich vylákali nemalé peníze.Pachatelé měli od začátku promyšlenou taktiku. Vsadili na důvěřivost starších lidí.

Pachatelé si je vybírali z telefonního seznamu na základě starších jmen

Šéf skupiny volal stařenkám a představoval se jako vnuk, který potřebuje půjčit peníze. Když mělo dojít k jejich předání, zavolal znovu a řekl, že posílá kamaráda. Ten pak peníze vyzvedl.

Hlavním motivem bylo získat peníze, který si potom dělili ve skupině

V roce 2005 začali policisté rozplétat síť množících se přepadení. Při pátrání zjistili, že stopy organizátora podvodů vedou do zahraničí.

Díky odposlechům byl pak vystopován 25letý muž, který řídil okrádání starých lidí v Čechách na Slovensku, ale i v Německu.Při akci Vnuk bylo prokázáno 63 případů podvodů a krádeží se škodou za 8,5 milionu korun.

Výtečníkům přitom hrozí až 8 let vězení

Šéf skupiny je už za podobnou činnost stíhán v několika evropských státech. Dokonce byl na něj vydán i evropský zatykač.

Hlavní pachatel před tím působil v západní Evropě, kde trestnou činnost páchal v Belgii, Lucembursku a Německu.

Polským policistům se letos v květnu podařilo také zadržet člověka, který fintu vymyslel. Po Evropě pak zakládal různé skupiny, které seniory okrádaly. VK TN

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz