Zpravodajství

Tragická nehoda se stala na Jablonecku: Chlapec bojuje v nemocnici o život

Tragická nehoda se stala na Jablonecku: Chlapec bojuje v nemocnici o život
Zdroj: TV Nova

Tragická dopravní nehoda se stala v pátek večer v Jeníšovicích na Jablonecku. Řidič motocyklu tady nezvládl řízení a se svým strojem vlétl pod kola jedoucího traktoru. Na místě zůstal ležet zraněný motocyklista a malý chlapec.

Traktorista z místa utekl

Traktorista z místa utekl, stroj ale nezabrzdil a ten poté chlapce ještě přejel. Chlapce vrtulník transportoval do motolské nemocnice, jeho stav je velmi vážný.

Jeníšovice žili duchem blížících se hasičských slaností. Jenže vše náhle zkazila nehoda motorky a traktoru. Řidič motorky uháněl po silnici. Možná chtěl 11tiletému synovi ukázat jak se jezdí závodník, ale zapomněl mu dát přilbu. Když se jim do cesty postavil traktor, tragédii už nešlo odvrátit.

Podle svědků jel řidič na motorce bez helmy a v druhé půlce silnice."Traktor začal kličkovat kličkoval, motorka zabrzdila do smyku a vlítla pod traktor," dodali svědkové nehody.

Traktorista utekl pryč

Tím ale tragédie zdaleka neskončila. Traktorista řídil traktor bez značek i pojištění. Zpanikařil a místo pomoci zraněným utekl pryč.

„Vyskočil z traktoru, pustil spojku a traktor poposkočil a toho malého kluka přejel," komentují nehodu svědkové. „Přiběhli jsme na místo a odtlačili traktor, který ležel na chlapci a na řidiči motorky.

Muž má těžká zranění, ale jeho syn je na tom ještě hůř. Má rozdrcenou hlavu i nohy. Záchranáři s ním ihned odletěli na ARO motolské nemocnice.

Nejtěžší je poranění hlavy a mozku - chlapec bojuje o život

Mezitím se na místo nehody vrátil i řidič traktoru. Patrně si vše rozmyslel. Policisté v jeho dechu naměřili 2,15 promile alkoholu. Podle jejich šetření ale nebyl v protisměru motocyklista ale právě traktor.

Prozatím viník ustanoven není. Nehoda dále zůstává v šetření, které potrvá ještě řadu dní.

 

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz