Zpravodajství

Socha Neptuna se našla

Socha Neptuna se našla
Zdroj: TV Nova

V pátek jsme vás informovali, že pražští kriminalisté pátrají po soše Neptuna z Havlíčkových sadů, která má hodnotu tři miliony korun. V neděli se socha našla, a to na okraji Prahy. Její současný majitel jí ale před pár lety koupil a neměl ani tušení, že si pořizuje kradenou sochu.

Vzácná socha Neptuna od známého sochaře Bohuslava Schnircha, jeho nejznámější dílo jsou Trigy na Národním divadle, původně zdobila kašnu v Havlíčkových sadech na Vinohradech. Její cena se odhaduje na tři miliony korun.. Z Havlíčkových sadů byl Neptun převezen kvůli restaurování v roce 1974 do depozitáře na Kavčí hory. Tam byl naposledy vyfocený před deseti lety a během této doby ho někdo ukradl.

V neděli se však socha našla. V areálu Tvrze Třebotov na Praze západ. Neptun je v Třebotově už několik let hlavní součást svatebních obřadů.

Restaurátor Neptuna Jan Bradna objevení sochy tak rychle ani nečekal

Pořízení kopie sochy bez předlohy by bylo téměř nereálné a bez Neptuna by plánovaná rekonstrukce jeskyní takzvané Groty v Havlíčkových sadech neměla skoro význam.

Nepříjemné překvapení je to ale pro majitele tvrze. Ten i podle policie Neptuna před čtyřmi lety koupil aniž by tušil, že je kradený.

Teď se řeší, co s Neptunem bude dál. Kdy a kam se pětitunová socha přestěhuje, aby se začalo pracovat na její kopii.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz