Zpravodajství

Na mělickém pisníku u Přelouče se utopil muž

Na mělickém pisníku u Přelouče se utopil muž
Zdroj: TV Nova

Hned první prázdninový den si bohužel vyžádal jednoho utonulého. Na mělickém pisníku u Přelouče se v neděli brzy ráno utopil asi třicetiletý muž. Po noční technopárty, která trvala až do časných ranních hodin, pravděpodobně přecenil své síly. Svou vinu sehrál i alkohol...

Okolo sedmé hodiny ráno si šli dva kamarádi zaplavat. Chtěli se dostat až na druhý břeh zatopené pískovny. Asi v půli cesty ale jeden z nich náhle zmizel pod hladinou...

Na místo hned dorazili záchranáři

Na místo hned dorazili záchranáři, několik jednotek potápěčů a dokonce i speciálně vycvičený pes. Začal boj s časem.Vzhledem k velké hloubce a členitému dnu byl zásah velmi komplikovaný. Muže už se nepodařilo zachránit. Jeho mrtvé tělo potápěči objevili až po sedmi hodinách pátrání.

Podle svědků mladík celou noc popíjel na nedaleké technopárty. Do vody šel tedy podle všeho opilý. Přesnou příčinu smrti ale určí až pitva.

V letošním roce je to na Pardubicku první případ utonutí

Za prvních 6 měsíců letošního roku přitom policejní potápěči vytáhli z vody po celé republice na tři desítky utopených lidí. To třikrát víc, než loni.

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz