Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Soud s Krejčířem odročen na úterý

Rozhodující soudní stání o propuštění uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře bylo odročeno na úterý. Rozhodnutí by mělo padnout kolem 11:30. Krejčíře v pondělí přijel ze Seychel podpořit také syn Denis. Se závěrečnou řečí začal prokurátor. Řekl, že trvá na tom, aby Krejčíř zůstal ve vazbě. Soudci se nelíbí zdlouhavé vyšetřování Krejčířova případu v Česku. Nova.cz informoval přímo z místa reportér TV Nova Jiří Hynek.

Prokurátor uvedl, že je možné hned pokračovat s extradikcí. Soudce při jednání řekl, že vyšetřování v ČR se táhne dlouho, což podle něj může znamenat, že česká policie nemá proti Krejčířovi dost důkazů.

Vypadá to prý na dalších deset let vyšetřování

S rychlostí, jakou ČR případ vyšetřuje, to vypadá na dalších deset let, řekl dnes soudce na adresu českých vyšetřovatelů. Soudce navíc kritizoval výpověď českého policisty Jiřího Nováka. Řekl, že Novák toho příliš nevěděl ani o svých vlastních případech. Novák přitom vypovídal u soudu dlouhých deset hodin. Podle mluvčí jihoafrického Interpolu si vedl velmi dobře.

Prokurátor se pustil do polemiky se soudcem. Tvrdí, že Krejčíř je ilegální imigrant a navíc člověk, který často lže, informoval náš server Hynek. Krejčířovi by také mohlo přítížit, že chtěl nakupovat nemosvitosti v JAR. 

Krejčíř byl prý v ohrožení života

Krejčířův advokát u soudu uvedl, že jeho klient byl v ohrožení života. Musel si prý najímat bodyguardy. Advokát také zmínil údajnou operaci Lomikar. Ta měla údajně představovat plány na Krejčířovu likvidaci.

"Dejte mu elektronický náramek"

Obhájci u soudu navrhovali, aby Krejčíř dostal náramek s elektronickým čipem. Ten by monitoroval jeho pohyb po JAR a zabezpečil, že bude pod dozorem po případném propuštění na kauci.

V závěru dnešního přelíčení dorazila k soudu také Krejčířova matka Naděžda, přijela rovnou z letiště, uvedl Hynek.

V pátek státní zástupkyně naznačila možnost propustit Krejčíře na kauci, pokud by se ovšem vydal dobrovolně do ČR. Obhájci Krejčíře s tím ale nesouhlasili. 

Obhájci prováděli křížový výslech českého policisty Jiřího Nováka. Ten při předchozím soudním líčení uváděl proti Krejčířovi celou řadu důkazů, popisující jeho trestnou činnost v Česku.

Soudce obhájcům: žádný sarkasmus, prosím

Obhajoba řekla v pátek Novákovi, že není možné prokázat Krejčířovi únos Jakuba Konečného, protože Konečný by musel přijít a říct, že byl unesen. Konečný je už dva roky nezvěstný. Novák úvahy právníků Krejčíře odmítl, informoval portál Nova.cz Jiří Hynek.

Soudce v pátek také vyzval obhájce Krejčíře, aby si odpustil sarkastické poznámky na adresu českého vyšetřovatele Nováka.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz