Zpravodajství

Večer se očekávají bouřky, v týdnu má být chladno

Večer se očekávají bouřky, v týdnu má být chladno

Vysoké teploty předchozích měsíců nás v tomto týdnu nečekají. Zdá se, jakoby si příroda počkala se špatným počasím na začátek prázdnin. Na území Čech místy prší, vyskytují se i bouřky a deštivé nebe se přesouvá již na celé území republiky. V úterý a ve středu mohou ve výše položených místech teploty klesnout jen na 15 stupňů Celsia.

V pondělí odpoledne a večer se v bouřkách vyskytnou i přívalové srážky, kroupy a silný nárazový vítr. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav.

Koryta řek a potoků se můžou rozvodnit

Meteorologové upozorňují, že může napršet až 40 milimetrů srážek na metr čtvereční. Upozornění vydané Českým hydrometeorologickým ústavem platí pro kraje Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský dnes od 15:30 do 23:00.

Během první poloviny noci mají podle meteorologů bouřky ustávat. Odborníci upozorňují, že přívalové srážky mohou krátkodobě rozvodnit malé řeky a potoky a voda se může objevit i v jindy suchých korytech řek. Voda může zatopit sklepy, garáže, níže položené byty či komunikace.

Večer začne od jihozápadu ovlivňovat počasí u nás frontální vlna. V noci bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku velká oblačnost s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami.

V úterý má být polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Odpoledne se očekává přibývání oblačnosti od jihozápadu a večer v Čechách déšť, ojediněle bouřky.

Nejvyšší teploty se předpokládají okolo 22 až 26 stupňů, v západní polovině Čech jen kolem 20 stupni. V tisíci metrech na horách
kolem 15 stipňů. Vítr bude mírný jihozápadní vítr o rtychlosti  3 až 7 metrů za sekundu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz