Zpravodajství

Lidé v supermarketech kradou nákupní vozíky

Lidé v supermarketech kradou nákupní vozíky

Z hypermarketů a supermarketů se stále častěji ztrácejí nákupní vozíky. Například v jednom zlínském hypermarketu teď zjistili, že jim během půl roku zmizelo osmdesát vozíků za tři sta tisíc korun. Krádeže se přitom většinou nepodaří objasnit.

Zdroj: TV Nova

Nákupní vozíky mizí ze supermarketů ve velkém. Jenom ve Zlíně denně zmizí 13 vozíků. Majitelé supermarketů tak počítají škody. 

Lidé kradou vozíky z různých důvodů. Podle členů ochranky jednoho hypermarketu lidé vyrábějí z nákupních vozíků rošty na gril. No a potom vozíky mohou brát i mladí lidé, zřejmě jen tak z nudy. Několik občanů nám dnes potvrdilo, že viděli vozíky pohozené v řece nebo na sídlištích. Rozjívení mladíci je používají k recesistickým účelům. Tak se chovali teenageři na Mostecku i v Ústí nad Labem.

Taková jízda na nákupním vozíku je pro ně adrenalinovou zábavou.
Provozovatelé hypermarketů tak hlavně spoléhají na ochranky a bezpečnostní agentury. V obchodem sice fungují kamery, jenže jak jsem zjistila, v mnoha případech nezaberou celou plochu parkoviště.

Dalším problémem je fakt, že vypátrat zloděje je prakticky nemožné.
Nákupní vozíky jsou k vidění i v některých nemocnicích. Často se na vozících přepravují novorozenci v porodnicích. Někdo používá nákupní vozíky i k převážení těžších věcí. Nákupní vozík tak občas pomáhá v přepravě polínek dřeva.

Nákupní vozíky ale také mohou v obchodních centrech sloužit jako nástroj pro krádež. V únoru na Kladensku skupina asi 20 osob v obchodním domě naložila 11 nákupních vozíků potravinami, alkoholem a drogistickým zbožím a poté hromadně projela pokladnou.

Protože personálu vulgárně nadávali, nechali je zaměstnanci prodejny z obavy z napadení projet. Škoda byla vyčíslena na přibližně 210 000 korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz