Zpravodajství

William a Kate: Koncert pro Dianu potvrdil rozchod

Včerejší koncert k nedožitým 46. narozeninám princezny Diany zorganizovali její synové princové William a Harry zároveň na připomenutí desátého výročí její tragické smrti v pařížském tunelu. Mnoho diváků dorazilo do arény Wembley s nadějí, že při této tklivé události dojde i na usmíření budoucího anglického krále Williama s jeho přítelkyní Kate Middletonovou, kteří se v dubnu rozešli.

Oba princové uvedli koncert osobně na jevišti. "Dnešek je věnován naší matce, všemu, co v životě milovala," řekl William. "Její hudbě, tanci, charitativní činnosti, její rodině a přátelům."

Program oba princové připravovali řadu měsíců za vydatné pomoci svých přítelkyň. Ale zatímco Chelsy Davyová uvítala Harryho po návratu z pódia do královské lóže nadšeným polibkem, Kate, která byla pozvána i se svými rodiči, jakoby pro Williama neexistovala.
A tak jí nezbylo, než tu a tam prohodit pár slov s kamarádkou Zarou Phillipsovou, dcerou princezny Anny, a se zájmem sledovat dění na pódiu.

Před 60 000 diváky vystoupili ti, které měla princezna Diana nejraději: od Eltona Johna, Toma Jonese a Roda Stewarta přes Duran Duran a Aerosmith až po P Diddyho a další. Na závěr byl poprvé promítnut film o Dianině životě, jehž součástí byly i dosud nezveřejněné domácí videonahrávky z princeznina dětství. Dojati byli účinkující i publikum. Mnoho míst v hledišti však zůstalo prázdných. Na vině prý byly i extrémně přísné osobní prohlídky při vstupu na stadion, které byly zavedeny kvůli dvěma pátečním zmařeným bombovým útokům.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz