Zpravodajství

Strážníci dohazovali kšefty asistenčním službám, zatkla je inspekce

Strážníci dohazovali kšefty asistenčním službám, zatkla je inspekce
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra nechala zatknout několik pražských dopravních policistů, kteří byli napojeni na soukromé asistenční služby. Jde o firmy, které poskytují servis účastníkům dopravních nehod. Potvrdilo se tak to, na co naše televize upozornila už loni v srpnu. Vzhledem k tomu, že ještě v podvečer nebyli dopadeni všichni podezřelí, nechce zatím inspekce k případu poskytnout víc informací.

Typický příklad vypadá takto: Malá dopravní nehoda v centru Prahy. Soukromá firma k ní přijela pouhých 15 minut poté, co havárii jeden z účastníků ohlásil na tísňovou linkou policie 158. Pracovník firmy nabízí okamžitě účastníkům nehody svoje služby. Nikdo z nich ho však nevolal.

Ještě horší zkušenost má pan Halva, který v Praze před časem havaroval. "Policisté mi dali letáček, abych volal asistenční službu, kterou mi doporučují," říká. Když to odmítl, začali na něj tlačit.

"Když využiji asistenční služby z toho letáčku, takže nedostanu pokutu pět tisíc korun, ale dostanu jenom jeden tisíc korun pokutu," řekl Halva. 

Poctivé servisy tak přicházejí o práci. I některé z jejich zákazníků policie vydírala.

Zákazníkovi údajně řekli ať si to rozmyslí, jestli přijme jejich služby nebo ne, protože by se taky mohl stát viníkem nehody místo poškozenýho.

"Osobně si myslím, že policisté za to dostávají peníze," říká zaměstnanec jedné firmy.

Teď spadla klec. Inspekce ministra vnitra zhruba půl roku podezření prošetřovala a dnes nechala několik pražských dopravních policistů zatknout.

Podle našich informací figurují v případu nejméně tři policisté. Inspekce ale zatím další informace tají s tím, že podrobnosti zveřejní nejdřív zítra.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Píše se na Deník.cz