Zpravodajství

Strážníci dohazovali kšefty asistenčním službám, zatkla je inspekce

Strážníci dohazovali kšefty asistenčním službám, zatkla je inspekce
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra nechala zatknout několik pražských dopravních policistů, kteří byli napojeni na soukromé asistenční služby. Jde o firmy, které poskytují servis účastníkům dopravních nehod. Potvrdilo se tak to, na co naše televize upozornila už loni v srpnu. Vzhledem k tomu, že ještě v podvečer nebyli dopadeni všichni podezřelí, nechce zatím inspekce k případu poskytnout víc informací.

Typický příklad vypadá takto: Malá dopravní nehoda v centru Prahy. Soukromá firma k ní přijela pouhých 15 minut poté, co havárii jeden z účastníků ohlásil na tísňovou linkou policie 158. Pracovník firmy nabízí okamžitě účastníkům nehody svoje služby. Nikdo z nich ho však nevolal.

Ještě horší zkušenost má pan Halva, který v Praze před časem havaroval. "Policisté mi dali letáček, abych volal asistenční službu, kterou mi doporučují," říká. Když to odmítl, začali na něj tlačit.

"Když využiji asistenční služby z toho letáčku, takže nedostanu pokutu pět tisíc korun, ale dostanu jenom jeden tisíc korun pokutu," řekl Halva. 

Poctivé servisy tak přicházejí o práci. I některé z jejich zákazníků policie vydírala.

Zákazníkovi údajně řekli ať si to rozmyslí, jestli přijme jejich služby nebo ne, protože by se taky mohl stát viníkem nehody místo poškozenýho.

"Osobně si myslím, že policisté za to dostávají peníze," říká zaměstnanec jedné firmy.

Teď spadla klec. Inspekce ministra vnitra zhruba půl roku podezření prošetřovala a dnes nechala několik pražských dopravních policistů zatknout.

Podle našich informací figurují v případu nejméně tři policisté. Inspekce ale zatím další informace tají s tím, že podrobnosti zveřejní nejdřív zítra.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz