Zpravodajství

Poslanec Melčák jezdí zdarma, přesto bere peníze na dopravu

Poslanec Melčák jezdí zdarma, přesto bere peníze na dopravu
Zdroj: TV Nova

Opoziční poslanci vyzývají Miloše Melčáka, aby se vzdal několika desítek tisíc korun, které měsíčně dostává jako poslanec na reprezentaci a dopravu. Podle nich je nemorální, aby si je nechával, když ho zároveň zadarmo vozí policie. Už od února má totiž kvůli výhružkám přidělenu ochranku. Melčák přitom nevyloučil, že peníze dá na charitu.

Poslanci mají nárok na plat i na nezdanitelné paušály. Měsíčně jde až o 43 300 korun. Tyto peníze jim slouží i na dopravu. Pokud poslanec dostane od sněmovny služební vozidlo, musí se rozhodnout. Buď si k němu vezme i kartu na benzín, nebo bude dál pobírat příspěvek na dopravu.

Obojí není možné. Miloš Melčák se ale dostal do situace, na niž zákon nemyslí. Peníze mu chodí, i když je vlastně nepotřebuje. Má přidělenu ochranku a policie ho vozí zdarma limuzínou.

Opozici, která s Melčákem válčí, se to nelíbí. "Melčákovi bych doporučoval, aby peníze, které tak podle mého názoru získává neoprávněně, dal třeba dětskému domovu v místě bydliště," uvedl pro TV Nova poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Melčák ale nevyloučil, že sněmovní peníze skutečně na charitu pošle.
Koalice se ho ale zastala. Podle ní jde o další útok na muže, kterému opozice nemůže odpustit, že umožnil vznik vládě.

Také ministr vnitra v písemné odpovědi na poslanecké dotazy uvádí, že Melčáka policie nehlídá jen tak. Je mu údajně ze strany neznámých osob vyhrožováno újmou na zdraví, v některých sms zprávách, e-mailech a dopisech dokonce fyzickou likvidací.

Podle našich informací slovní útoky na Melčáka ani v poslední době nepolevují. Policie zatím ale nikoho kvůli nim nezadržela. Dá se tak očekávat, že Melčák pod ochranou ještě nějakou chvíli bude.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz