Zpravodajství

Někteří pražští soudci a státní zástupci se budou stěhovat, netají rozpaky

Někteří pražští soudci a státní zástupci se budou stěhovat, netají rozpaky
Zdroj: TV Nova

Obrovské napětí a nespokojenost panuje v těchto dnech mezi pražskými soudci a státními zástupci. Za vším je způsob, jakým se ministr spravedlnosti snaží najít nové působiště pro soudce Obvodního soudu pro Prahu 6. Ti totiž musejí kvůli končícímu nájmu nejpozději do září vyklidit budovu.Zdá se ale, že každý krok ministra Pospíšila budí jen emoce.

O nutnosti vystěhování soudu pro Prahu 6 se ví nejméně čtyři roky. Už na podzim tu dostali výpověď. Kam si soudci přestěhují své taláry, ale ani v tuto chvíli nikdo neví.

Od podzimu se přitom pracovalo na tom, že se soud přestěhuje do jiného objektu ve stejné městské části. Ministerstvo ale vše před měsícem zastavilo.

Ministerstvo nakonec vymyslelo, že soudce přestěhuje do justičního areálu na Míčánkách. Aby se sem ale vešli, musí se odtud vystěhovat asi 120 státních zástupců ze čtyř pražských obvodů.

Státní zástupci to nechápou už proto, že se do nového justičního paláce stěhovali před pár měsíci. Teď se mají odsunout do budovy bývalého Chemapolu.

Stěhování zastupitelství stálo asi milion korun a stejně bude stát i jeho vystěhování. Přesto je ministerstvo přesvědčeno, že jde o nejvýhodnější řešení.

Jistě emotivní jednání, na kterém má padnout definitivní rozhodnutí, začne tady na ministerstvu spravedlnosti zítra ve tři odpoledne.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz