Zpravodajství

Sériová přepadení barů nedají lidem v Českých Budějovicích spát

Série přepadení barů a směnáren děsí v posledních týdnech obyvatele Českých Budějovic. Lupiči jsou navíc často ozbrojeni pistolí. Naposledy namířil muž střelnou zbraň na barmanku v baru na jedné z nejrušnějších českobudějovických ulic. Zachytila ho ale přitom kamera.

Muž pravděpodobně dvakrát během pouhého týdne namířil zbraň proti dvěma ženám. Jednou ve směnárně přímo na náměstí, tři dny poté v baru.

Do směnárny přišel v téměř stejném oblečení jako při přepadení baru. Na hlavě měl pouze místo kukly baseballovou čepici. Jen za minulý týden došlo v Českých Budějovicích k sedmi loupežím.

Za poslední půl rok policisté napočítali v Českých Budějovicích téměř šedesát loupeží. Tedy v průměru zhruba každý třetí den.

Provozovatelé barů a heren mají strach.

Kromě kriminalistů se do lovu lupičů zapojily i bezpečnostní agentury, které si platí majitelé barů. Zatím se jim ale podařilo chytit jediného pachatele letos v únoru.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz