Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Zuzana Paroubková o rozvodu s manželem

EXKLUZIVNĚ: Zuzana Paroubková o rozvodu s manželem
Zdroj: TV Nova

Českou veřejnost zaskočila zpráva o rozvodu Zuzany a Jiřího Paroubkových. A tak padají otázky typu: Jak snášejí rozchod téměř po 28 letech, zda se hádají o majetek, nebo jestli budou schopni spolu dál komunikovat? Odpovědi se dozvíte teď, přímo z úst hlavních aktérů.

Zuzana a Jiří Paroubkovi nám totiž jako prvním v televizi poskytli
rozhovory.

Zuzana Paroubková vzala rozchod s mužem se stoickým klidem. Podle ní se budou vídat i nadále. Jejich domácnost byla klidná, Paroubková nikdy nevyhledávala hádky. I na rozdělení majetku se podle Paroubkové dohodli oba manželé bez větších problémů.

Politolog Bohumil Doležal je k politikům shovívavý. Podle něj je vysoká politika časově náročným povoláním, které na politiky klade „obrovské nároky". "Z tohoto důvodu bych Topolánkovi a Paroubkovi nevěru nijak nevyčítal," sdělil našemu serveru Doležal.

Expertovi ale vadí, že Paroubek v minulém roce zdůrazňoval rodinné problémy nynějšího premiéra. Paroubek Topolánkovi řekl, že těžko může řídit stát, když si neudělá pořádek doma. "To pokládám za podtrh na voliče," uvedl politolog. Podle něj je otázkou, zda v té době už Paroubek také nebyl nevěrný.

Politici a nevěra

Petr Bendl - Středočeský hejtman Petr Bendl je rozvedený již dvakrát - naposledy se rozvedl v roce 2003, v době, kdy již byl ve funkci hejtmana. Potřetí se oženil v srpnu 2005.

Jan Kasl - Exprimátor Jan Kasl se rozvedl během svého působení v čele pražského magistrátu. Krátce po rozvodu se v roce 2000 opět oženil se svou bývalou tiskovou mluvčí Terezií Jungrovou, rozenou Bienertovou (vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky).

Miroslav Macek - Jeden z prvních politiků, který veřejně přiznal mimomanželský poměr. Rozvedl se v době, kdy byl místopředsedou ODS, v dubnu 2001 se znovu oženil s Čechošvýcarkou Janou Blochovou.

Vladimír Mlynář - V roce 2004 skončilo po 17 letech manželství tehdejšího ministra informatiky Vladimíra Mlynáře (US-DEU) s fotografkou Lucií, s níž má dva syny. Mlynář se loni v květnu podruhé oženil.

Mirek Topolánek - Současný premiér ČR a předseda ODS Mirek Topolánek svůj mimomanželský vztah s místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Lucií Talmanovou (ODS) oznámil letos v lednu. Se svou manželkou Pavlou, s níž má tři děti, se zatím nerozvádí. Talmanová je těhotná a otcem dítěte je Topolánek.

Lubomír Zaorálek - Současný místopředseda Poslanecké sněmovny se rozvedl v roce 2000 a poté žil s Monikou Pajerovou, zakladatelkou strany Naděje. V té době byl šéfem zahraničního výboru sněmovny, v roce 2002 se stal předsedou sněmovny.

Ze zahraničí
Robin Cook - Zesnulý šéf britské diplomacie (1997-2001) Robin Cook se v březnu 1998 rozvedl s Margaret Whitmoreovou, s níž žil od roku 1969. Krátce nato se znovu oženil.

Joschka Fischer - Německý ministr zahraničí v letech 1998 až 2005 se v září 2003 rozvedl se svou čtvrtou manželkou. Popáté se oženil v říjnu 2005.

Thomas Klestil - Po téměř 40 letech bylo v září 1998 rozvedeno manželství rakouského prezidenta Thomase Klestila s chotí Edith. Ještě týž rok se oženil se svou blízkou spolupracovnicí Margot Löfflerovou. Klestil zemřel v červenci 2004.

Nelson Mandela - Jihoafrický prezident (1994-1999) Nelson Mandela se v březnu 1996 po osmatřicetiletém manželství rozvedl se svou druhou ženou Winnie.

Göran Persson - Švédský premiér (1996-2006) Göran Persson se podruhé rozvedl v lednu 2003. V prosinci téhož roku se oženil potřetí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz