Zpravodajství

Vyděrači ze Sokolovska posláni do vazby

Vyděrači ze Sokolovska posláni do vazby

Šest mužů, kteří jsou podezřelí z vydírání podnikatelů, poslal sokolovský soud do vazby. Skupinu na Karlovarsku a Sokolovsku o víkendu pozatýkala policie. Potvrdila to mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

Zdroj: TV Nova

Podle ní není vyloučeno, že v případu padnou ještě další obvinění.
Detektivové o víkendu při akci s krycím názvem Záda pozatýkali šestičlenný gang, jehož členy podezírají z toho, že na Karlovarsku a Sokolovsku psychicky a fyzicky vydírali místní podnikatele.

Policie je obvinila z účasti na zločinném spolčení, z vydírání, z ublížení na zdraví a z podplácení. Hrozí jim až deset let vězení.

Policisté u nich našli peníze i baseballové pálky

Při osmi domovních prohlídkách policie našla větší množství peněz, střelné zbraně, baseballové pálky, boxery, nože a kukly.

Detektivové přitom při ročním sledování podezřelých odhalili i snahu o korupci místní správy a předpokládají, že bude zahájeno trestní stíhání dalších lidí. "Nové poznatky bychom mohli mít během příštích dnů," řekla Kosinová.

Zadržení podle ní patří v Karlovarském kraji k vyhlášeným násilníkům. Založili společnost s ručením omezeným a za pomoci "ostrých hochů" postupně od majitelů heren a diskoték přebírali či výhodně odkupovali jejich podniky.

Televize Nova v neděli uvedla, že hlavou organizace je zřejmě podnikatel Milan Zádamský, který je mezi zadrženými. Podle Novy je známý jako šéf západočeského podsvětí.

Milan Zádamský bývá ale také spojován s bývalými elitními detektivy pražského odboru pro boj s organizovaným zločinem (OBOZ) Františkem Brázdilem a Josefem Opavou.

Vyšlo to najevo u Obvodního soudu pro Prahu 6, který řeší obžalobu, podle níž expolicisté neoprávněně nakládali s osobními údaji a zneužili pravomoc veřejného činitele.

Zádamskému údajně ještě jako policisté poskytovali policejní informace. Podle obžaloby například telefonicky řešili se Zádamským podezření, že po něm "jde" policie a že je "blokován" na hranicích. Brázdil s Opavou se podle žalobce na tuto záležitost informovali a o výsledku prý Zádamského informovali.

Opava nechtěl před obvodním soudem odpovědět na otázku, zda je Zádamský osobou spolupracující s policií. "Tento vztah bych mohl vysvětlit pouze v neveřejné části líčení," naznačil.

Opava je v jiné kauze ve vazbě kvůli podezření ze spolčení s údajně loupežným gangem kolem Davida Berdycha. V lednu mu středočeský krajský soud vyměřil 14 let vězení, rozsudek ale ještě prověří odvolací soud.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz