Zpravodajství

Vyděrači ze Sokolovska posláni do vazby

Vyděrači ze Sokolovska posláni do vazby

Šest mužů, kteří jsou podezřelí z vydírání podnikatelů, poslal sokolovský soud do vazby. Skupinu na Karlovarsku a Sokolovsku o víkendu pozatýkala policie. Potvrdila to mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

Zdroj: TV Nova

Podle ní není vyloučeno, že v případu padnou ještě další obvinění.
Detektivové o víkendu při akci s krycím názvem Záda pozatýkali šestičlenný gang, jehož členy podezírají z toho, že na Karlovarsku a Sokolovsku psychicky a fyzicky vydírali místní podnikatele.

Policie je obvinila z účasti na zločinném spolčení, z vydírání, z ublížení na zdraví a z podplácení. Hrozí jim až deset let vězení.

Policisté u nich našli peníze i baseballové pálky

Při osmi domovních prohlídkách policie našla větší množství peněz, střelné zbraně, baseballové pálky, boxery, nože a kukly.

Detektivové přitom při ročním sledování podezřelých odhalili i snahu o korupci místní správy a předpokládají, že bude zahájeno trestní stíhání dalších lidí. "Nové poznatky bychom mohli mít během příštích dnů," řekla Kosinová.

Zadržení podle ní patří v Karlovarském kraji k vyhlášeným násilníkům. Založili společnost s ručením omezeným a za pomoci "ostrých hochů" postupně od majitelů heren a diskoték přebírali či výhodně odkupovali jejich podniky.

Televize Nova v neděli uvedla, že hlavou organizace je zřejmě podnikatel Milan Zádamský, který je mezi zadrženými. Podle Novy je známý jako šéf západočeského podsvětí.

Milan Zádamský bývá ale také spojován s bývalými elitními detektivy pražského odboru pro boj s organizovaným zločinem (OBOZ) Františkem Brázdilem a Josefem Opavou.

Vyšlo to najevo u Obvodního soudu pro Prahu 6, který řeší obžalobu, podle níž expolicisté neoprávněně nakládali s osobními údaji a zneužili pravomoc veřejného činitele.

Zádamskému údajně ještě jako policisté poskytovali policejní informace. Podle obžaloby například telefonicky řešili se Zádamským podezření, že po něm "jde" policie a že je "blokován" na hranicích. Brázdil s Opavou se podle žalobce na tuto záležitost informovali a o výsledku prý Zádamského informovali.

Opava nechtěl před obvodním soudem odpovědět na otázku, zda je Zádamský osobou spolupracující s policií. "Tento vztah bych mohl vysvětlit pouze v neveřejné části líčení," naznačil.

Opava je v jiné kauze ve vazbě kvůli podezření ze spolčení s údajně loupežným gangem kolem Davida Berdycha. V lednu mu středočeský krajský soud vyměřil 14 let vězení, rozsudek ale ještě prověří odvolací soud.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz