Zpravodajství

Pět dopravních policistů obviněno za kšefty s asistenční službou

Pět dopravních policistů obviněno za kšefty s asistenční službou
Zdroj: TV Nova

Státní zástupce v úterý obvinil pět dopravních policistů kvůli zvýhodňování soukromé asistenční služby. Obvinění muži zákona čelí podezření z přijímání úplatku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Podle ministra vnitra Ivana Langera (ODS) byl obviněn i jeden člověk z asistenční služby. Reportáž připravuje Jiří Pánek.

Na záběrech přijíždí asistenční služba k nehodě jen několik minut po srážce. Má náskok před konkurencí a účastníkům nehody okamžitě nabízí svoje služby. Policisté přijíždějí až o 20 minut později.

Na případ jako první upozornila naše televize. (více zde)

Profesionálně organizovanou skupinu sledovala inspekce deset měsíců. Pětice policistů dala za tu dobu pracovníkovi asistenční služby echo o nehodě v 830 případech.

Policisté sloužili na služebně v Kobylisích. Korupce jim vynesla statisíce korun. Někteří byli dokonce placeni paušálně - za 12 hodin služby brali úplatek ve výši 3,5 tisíce korun.

Inspekce ministra vnitra zadržela v souvislosti s případem pracovníka pražské asistenční služby Opat. Její šéf mimo kameru řekl jen to, že pracovníka vyšetřuje policie na svobodě a že mu dal v úterý volno.

Ministr vnitra Langer zdůraznil, že odhalená trestná činnost nemá charakter selhání jednotlivce, podle něj jde o kriminalitu organizovanou na profesionální úrovni. "Jedná se o promyšlený fungující systém, který se tentokrát podařilo odhalit," konstatoval.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz