Zpravodajství

Pražstí strážníci budou vybaveni systémem GPS

Pražstí strážníci budou vybaveni systémem GPS
Zdroj: TV Nova

Pěší hlídky Městské policie v Praze 1 budou jako první v České republice od podzimu vybaveny systémem GPS. Strážníky tak bude možné kontrolovat, kudy během své služby prošli. Modul GPS by jim měl časem také i pomoci poradit například turistům.

Klimbání v autě nebo krácení si dlouhé chvíle ve službě pinkáním tenisu. Takového chování by své příslušníky ráda zbavila Městská policie v Praze. Do začátku září by tak hlídky, prozatím jen v centru, měly dostat vysílačku vybavenou GPS.

A jak to funguje? Přístroj vysílá signál, který přes satelit putuje do operačního střediska. Na obrazovce počítače se pak zobrazí každý strážníkův pohyb.

Vše bude stát asi dva miliony korun. Nemělo by ale zůstat pouze u sledování policistů. Radnice Prahy 1 by totiž chtěla, aby moduly dokázaly například i ukázat nejlepší trasu z místa na místo a obsahovaly i informace pro turisty.

A pražský primátor jde ještě dál. Navigačním systémem GPS by chtěl vybavit nejen policisty, ale i vozidla záchranné služby a hasičů.

Vybavit své strážníky přenosnou GPS napadlo i Městskou policii v Pardubicích. Vše je ale zatím ještě v počátcích.

To, že se ale strážníci dají kontrolovat nejen pomocí systému GPS, dokázala městská policie v Tachově. Ta totiž policisty vybavila přenosnou kamerou za uchem, která nahrává každý jejich krok. 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz