Zpravodajství

Konkurzní správkyně likviduje chomutovskou podnikatelku

Z porušování zákonů a lhaní podezírá jedna podnikatelka z Chomutova správkyni konkurzní podstaty, která vyřizuje konkurz na firmu jejího manžela. Správkyně totiž chtěla zpeněžit a dokonce vyhlásila i likvidaci také na zahradnictví, které patří jen paní Jarošové. Jenže to udělala za zády podnikatelky a i námi oslovení právnicí říkají, že vyhlášení likvidace bylo nezákonné.

Manžel Aleny Jarošové choval v nechranické přehradě ryby. Dostal se ale do dluhů, skončil ve vězení a soudce Berka na jeho firmu uvalil konkurz. Ten měla na starosti Eva Šmídová. Kromě majetku pana Jaroše ale chtěla získat také firmu jeho ženy.

Manželé měli v tu chvíli u chomutovského soudu žádost o rozdělení společného majetku. A protože byla paní Jarošová stoprocentním vlastníkem svého zahradnictví, nemohla být její firma součástí konkurzu, to povtrdil i Vrchní soud.

Správkyně konkurzu přesto provedla u notářky tento zápis a vyhlásila na zahradnictví likvidaci. Jenže u toho měla podle zákona být i paní Jarošová.

Šmídová neuměla svoje rozhodnutí vysvětlit. Během rozhovoru tvrdila, že v konkurzech jí opakovaně radil i soudce Berka.

Podnikatelka teď nemůže nakupovat ani prodávat žádné rostliny. O zrušení likvidace své firmy bojuje už pět let.

Spletitá kauza už prošla soudy všech stupňů v České republice, paní Jarošová je připravena se bránit také u mezinárodního soudu ve Štrasburku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz