Zpravodajství

Konkurzní správkyně likviduje chomutovskou podnikatelku

Z porušování zákonů a lhaní podezírá jedna podnikatelka z Chomutova správkyni konkurzní podstaty, která vyřizuje konkurz na firmu jejího manžela. Správkyně totiž chtěla zpeněžit a dokonce vyhlásila i likvidaci také na zahradnictví, které patří jen paní Jarošové. Jenže to udělala za zády podnikatelky a i námi oslovení právnicí říkají, že vyhlášení likvidace bylo nezákonné.

Manžel Aleny Jarošové choval v nechranické přehradě ryby. Dostal se ale do dluhů, skončil ve vězení a soudce Berka na jeho firmu uvalil konkurz. Ten měla na starosti Eva Šmídová. Kromě majetku pana Jaroše ale chtěla získat také firmu jeho ženy.

Manželé měli v tu chvíli u chomutovského soudu žádost o rozdělení společného majetku. A protože byla paní Jarošová stoprocentním vlastníkem svého zahradnictví, nemohla být její firma součástí konkurzu, to povtrdil i Vrchní soud.

Správkyně konkurzu přesto provedla u notářky tento zápis a vyhlásila na zahradnictví likvidaci. Jenže u toho měla podle zákona být i paní Jarošová.

Šmídová neuměla svoje rozhodnutí vysvětlit. Během rozhovoru tvrdila, že v konkurzech jí opakovaně radil i soudce Berka.

Podnikatelka teď nemůže nakupovat ani prodávat žádné rostliny. O zrušení likvidace své firmy bojuje už pět let.

Spletitá kauza už prošla soudy všech stupňů v České republice, paní Jarošová je připravena se bránit také u mezinárodního soudu ve Štrasburku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz