Zpravodajství

V Tatrách zastřelili medvěda, který napadl houbařku

Přes víkend zastřelili v Tatrách tříletého medvěda, který před dvěma týdny zranil houbařku. Její manžel ji tehdy bránil před medvědem loveckým nožem a medvěda také zranil. Právě kvůli zranění mohl být medvěd nervózní a nebezpečný. Proto úřady vydaly povolení jej zabít.

Zraněný medvěd se potom schovával dva týdny a lidé se báli, že bude nervózní a zaútočí na prvního člověka, kterého potká. Medvěd měl ale smůlu, přes víkend si to totiž namířil přímo proti myslivci. Ten jej zastřelil.

Medvěd v Rumunsku zabil americkou turistku

Útok medvěda hnědého v pohoří Bucegi v rumunských Karpatech nepřežila v noci na dnešek americká turistka. Patřila k šestičlenné skupině zahraničních návštěvníků v oblasti.

Podle rumunských úřadů medvěd zranil i další Američanku, která je již mimo ohrožení života. Dnes o tom informovala agentura AFP.
Medvěd prý skupinu, v níž byli tři američtí, dva izraelští a jeden rumunský turista, napadl v okamžiku, kdy scházel z hor do údolí shánět potravu.

Podle rumunských médií medvěda k útoku vyprovokovaly blesky fotoaparátů.

V rumunských Karpatech žije asi 5000 až 6000 hnědých medvědů, většinou v neobydlených oblastech, protože se lidem vyhýbají.

Do obydlených míst je mohou přilákat zbytky jídla v popelnicích a odpadkových koších. Rumunsko ročně povoluje odstřel několika stovek kusů těchto zvířat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz