Zpravodajství

„Páťáci“ mě bavili

„Páťáci“ mě bavili

Václav Vokál, výherce z minulého kola, se do soutěže přihlásil proto, že si chtěl vyzkoušet, co všechno si pětačtyřicet let potom, co opustil školu, pamatuje. A pamatuje si opravdu hodně, vždyť si vyhádal čtvrt milionu korun.

„Soutěž mě zaujala hned napoprvé, řekl jsem si, že vyzkouším, jak jsem na tom s pamětí," řekl nám Václav Vokál. „Nijak jsem se nepřipravoval a vsadil pouze na informace, které jsem za léta, co čtu literaturu faktu, nastřádal. Spoléhal jsem na to, že si některé věci odvodím," přiznává. „Nejvíc jsem se ale zapotil u otázky ´Kolik prstů má krtek?´, vždyť já viděl krtka naposledy jako malý kluk," směje se, „Měl jsem za to, že hlínu odhrabává něčím, co se možná podobá ruce, ale že by měl i prsty (smích), to jsem netušil. Člověk se učí v každém věku."

Na kamery, režiséra a oslňující světla je Václav Vokál zvyklý. „Často hraji jako kompars ve filmech, nebo různých pořadech, někdy taky dělám koordinátora komparsistů, takže na kamery jsem zvyklý. Přesto ale odváděly pozornost od soustředění," svěřil se Václav Vokál.
„Moc jsem si oblíbil moderátory Geňu a Suchoše, překvapila mě jejich pohotovost a vtip. V průběhu natáčení jsem se královsky bavil," vzpomíná. „Peníze, které jsem vyhrál se mi opravdu hodí, s manželkou plánujeme rekonstrukci bytu a to je dneska opravdu drahá záležitost. Takže díky „páťákům" vyměníme okna a zateplíme byt," těší se Václav Vokál.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz