Zpravodajství

Paroubek kritizuje ministra vnitra a spravedlnosti v souvislosti s Krejčířem

Paroubek kritizuje ministra vnitra a spravedlnosti v souvislosti s Krejčířem
Zdroj: TV Nova

Jiří Paroubek ve středu zkritizoval ministry vnitra a spravedlnosti. Prý poslali za Radovanem Krejčířem do Jihoafrické republiky neschopný tým. O tom jestli jihoafrická justice propustí Krejčíře na kauci se rozhodne tento pátek.

Podle šéfa opoziční ČSSD je proto ohroženo podnikatelovo vydání do České republiky a s tím i prestiž České republiky. Oba ministry vyzval k vyvození důsledků. Pospíšil i Langer ale za svými lidmi, kteří pracují na vydání Krejčíře do Česka, stojí a odvolávat je nebudou.

Jiří Paroubek má strach o prestiž České republiky

Můžou ji prý pokazit neschopní vyšetřovatelé a právníci Krejčířovy kauzy, kteří usilují o vydání. Šéf ČSSD vyzývá ministry spravedlnosti a vnitra, aby jejich práci důkladně prošetřili a vyvodili důsledky.

Ani ministr vnitra nikoho z případu odvolávat nebude

S prací svého týmu je prý spokojen. O tom jestli jihoafrická justice propustí Krejčíře na kauci se rozhodne tento pátek.

Soud v JAR chce prozkoumat možnost, že by pohyb podnikatele na svobodě monitoroval speciální elektronický náramek

Soud má zvážit případné propuštění Krejčíře na kauci do doby, než rozhodne o jeho vydání do České republiky. Kdyby dostal sledovací náramek, měla by policie přehled o tom, kde je.

Elektronický náramek využívají některé státy jako pomůcku u domácího vězení u méně závažných trestných činů. Odsouzený nejde za mříže, ale nesmí v určených hodinách opustit vymezený prostor, většinou své bydliště. Přitom třeba může nadále docházet do zaměstnání.

Propuštění Krejčíře a jeho sledování pomocí náramku navrhli jeho advokáti. Právě kvůli tomu soud rozhodnutí opět odložil. Prokurátor v pondělí navrhoval, aby Krejčíř zůstal ve vazbě.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz