Zpravodajství

Ministerstvo spravedlnosti ustoupilo státním zástupcům

Ministerstvo spravedlnosti ustoupilo  státním zástupcům
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo spravedlnosti ustoupilo rozhořčeným pražským státním zástupcům a nevystěhuje je z justičního paláce na Míčánkách. Zhruba 120 státních zástupců se mělo vystěhovat proto, aby se uvolnilo místo soudcům z Prahy 6. Státní zástupci proti tomu ale rezolutně protestovali.

„Tato varianta je pro nás absolutně nepředstavitelná."Takhle se ještě v pondělí rozčilovali státní zástupci, když se dozvěděli, že se mají odsunout z justičního areálu sem, do budovy bývalého Chemapolu.

Ministerstvo nakonec couvlo

Prý proto, aby se problém soudů neřešil na úkor státních zástupců. Víc než stovka státních zástupců ze čtyř pražských obvodů tedy zůstane ve svých kancelářích.

Pro soudce z Prahy 6 se bude hledat místo jinde, podle všeho v některém z objektů v Praze 2 , který patří ministerstvu spravedlnosti.

Tzn. Daňový poplatník nebude muset hradit žádné nájmy

Definitivně padla i varianta, že by se soud Prahy 6 přestěhoval do Podbabské ulice ve stejné městské části.

Společnost, Radiostav, která tuto budovu vlastní, ale tvrdí, že jí to nikdo z ministerstva dosud nedal na vědomí a že objekt stále blokuje pro potřeby soudu. Společnost považuje jednání ministerstva za skandální a je připravena se domáhat náhrady škod i soudní cestou.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz