Zpravodajství

Neznámý pachatel zabil tři psy jedem na hlodavce

Neznámý pachatel zabil tři psy jedem na hlodavce
Zdroj: TV Nova

Téma reportáže, kterou připravil Marin Novotný, je případem jen těžko uvěřitelného hyenismu. Paní Harigelová vlastní kousek za obcí Brandýsek na Kladensku psí útulek. Jsou v něm stará, opuštěná, nebo zmrzačená zvířata. Někdo je otrávil.

Některé místní ale prý obtěžoval psí štěkot. Když ráno přijela zvířata nakrmit, našla tři mrtvé. Někdo je otrávil. Hlavní podezření padá právě na místní.

„To není člověk, to je lidská zrůda," řekla rozhořčeně paní Harigelová.

Jak paní Harigelová našemu redaktorovi líčila, neměla jednoduché dětství. jediné, co jí v životě skutečně bavilo, jsou zvířata. Proto si pořídila útulek. A ne ledajaký. Stará se o zvířata, která jsou stará, nemocná, nebo zmrzačená. Vše si dotuje z vlastních peněz.

„Já v životě moc lásky nepobrala, proto jsem se upnula na zvířata, která mi ji dávaj,"dodala Harigelová.

Se slzami v očích teď oplakává mrtvé psi

Se slzami v očích teď oplakává tři psi, o které přišla. Někdo hodil do výběhu jídlo otrávené krysím jedem. Alespoň to prokázal laboratorní rozbor.

Každý si teď klade otázku, proč někdo mohl ublížit bezbranným, starým nebo nemocným zvířatům. Paní Harigelová má ale jasno. V obci se prý našlo několik jedinců, kteří si stěžovali na psí štěkot.Obec dokonce kvůli stížnostem dala paní Harigelové výpověď z pronájmu pozemku. Koncem srpna se měl celý útulek stěhovat na již připravené nové místo. tři kotce ale zůstanou prázdné.

Případem se zabývá policie

Celým případem už se zabývá kladenská policie. Dopadení pachatele ale prý nebude jednoduché. Za zabití tří zvířat mu hrozí až dva roky vězení.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz