Zpravodajství

Za korupci přišlo pět policistů o práci

Za korupci přišlo pět policistů o práci
Zdroj: TV Nova

Ředitel pražské policie propustil pět dopravních policistů, kteří brali úplatky za to, že k nehodám volali přednostně jednu asistenční službu. Korupce jim vynesla statisíce korun. Obviněn byl i pracovník pražské asistenční služby Auto Opat, který měl policisty uplácet.

Soud může všechny obviněné poslat za mříže až na 8 let

„Kdo dřív přijde, ten dřív mele" - tímto příslovím se řídí většina asistenčních služeb, které pomáhají účastníkům dopravních nehod. Pražská firma Auto Opat měla ale před konkurencí navrch - její pracovník byl domluven rovnou s pěti policisty, kteří mu volali hned, jak se o nehodě dozvěděli.

Pět policistů, kteří sloužili na pražském oddělení, proto přišlo o místo. Jejich šéf byl přeložen a celý útvar se bude stěhovat jinam.

„V zájmu nás všech je, abychom byli schopni se těchto lidí zbavit," řekl ministr vnitra Ivan Langer.

Podobná praxe stále funguje i v krajích

ak se ale ukazuje, podobná praxe stále funguje i v krajích. Ministr vnitra v úterý žádal vedení policie o opatření, aby se podobný případ nemohl opakovat.
Když jsme ale ve čtvrtek zavolali naši redaktoři řediteli dopravní policie s otázkou, zda nějak proti korupci ve svém útvaru zakročí, telefon zavěsil.

Ministr se přitom netají tím, že by se laxní přístup k problému nemusel policejním špičkám vyplatit.

„Opakuje-li se selhání podřízeného, je to selhání jeho nadřízeného," dodal Langer.

Není vyloučeno, že Inspekce ministra vnitra v současnosti vyšetřuje další případy napojení policistů na soukromé asistenční služby. Potvrdit to ale nikdo nechce.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz